Ženy B fotbalovými výsledky vybojovaly všechny body

Ženy B čekaly odpolední zápasy ve známé hale (většina týmu si pamatuje na soustředění, která jsme tu dříve absolvovali, respektive většina týmu ví, že jsme tu byli na soustředění, ale moc si toho nepamatuje :)) v Kralupech. V hale nejen menší (na což my jsme z Radlic trochu zvyklí), ale také extrémně kluzké, pravděpodobně z důvodu celoměstské stávky uklízeček.

20160207 - Zeny BPo nezdařeném minulém turnaji si holky chtěly spravit chuť. K tomu jim měl dopomoci nebývale hojný počet (12+1) a snad také trochu tradičně netradiční trenér Gigolo, který tak završil svůj víkendový trojboj u týmů, kde není stálým trenérem. Podle tabulkových předpokladů jsme to měli mít celkem snadné, oba dva týmy jsou ve spodní části tabulky, nicméně tabulkové předpoklady bývají až příliš často ošemetné.
Prvním soupeřem byly hráčky z Kralup, za které nastoupila naše bývalá spoluhráčka Bára Smolíková (která mimochodem také pamatuje soustředění v Kralupech). Hned od začátku bylo jasné, že to bude souboj. Holky byly v domácím prostředí a tedy zvyklé na netradiční povrch a s určitou podporu v zádech se do nás pustily a daly tón celému utkání, které se neslo v urputném duchu. Převážnou část utkání držely naše hráčky balon a byly na nebo u soupeřovy poloviny, ale v podstatě byly naprosto neškodné a většina střel končila na stehnech spoluhráček, nebo daleko za mantinelem. Občas se nám podařila pěkná rozehrávka, ale její krása končila na středu, jelikož dále pokračovala pouze do rohu, kde většinou skončila nahrávkou do skrumáže před bránou. První a jediný gól tak vstřelila Simona, která vytěžila maximum z napadání Natálky a spíše než vystřelila, tak dotlačila míček do branky. Soupeřky hrozily nepříjemnými brejky, které ale naštěstí pro nás končily ve schopných rukou gólmanky Marušky, nebo v tom horším případě (pro trenérovu psychiku rozhodně) těsně vedle branky. Zápas jsme tedy vyhráli fotbalovým rozdílem a mohli jsme děkovat štěstěně za vybojované tři body.
Druhý zápas nás čekaly Žraločky (vím, že se jmenují Žraloci Příbram, ale mě se to líbí víc). Pokud jsem označil první zápas za těžký, tak obtížně hledám příměr pro tento zápas, snad masakr? ;-) Nerozumím tomu jak mohou být tak nízko v tabulce, protože v zápase proti nám dostály svému jménu a zakously se do nás a nepustily až do konce mohutně podporovány svým trenérem. Jenom díky dobře zorganizované obraně jsme dokázali jejich náporu vzdorovat a občas se dostat do nějaké šance, ale až do druhé třetiny jsme byli stejně bezzubí jako v prvním zápase. V druhé třetině se nám pak podařilo dvakrát uniknout obraně soupeřek a nejprve Renča hezkou střelou od mantinelu a po ní Simona po úniku Natálky donutily zapisovatelský stolek k činnosti. Soupeřky postupně přidávaly a tahaly veškeré síly, které jim ještě zbyly a zpětně musím přiznat, že by remíza byla více než zasloužená. Ale sport nebývá vždy fér. Soupeřkám holky dovolily jenom jeden gól, snad aby je ještě navnadily, že možná bude nějaká šance, ale kdepak. Zápas dotáhly do vítězného konce a tak z Kralup vezeme všechny možné body.
.
Na závěr patří poděkování a nejinak tomu bude i tentokrát. Dovolujeme si poděkovat panu a paní Škvorovým, kteří holky přijeli podpořit a v obou zápasech byli slyšet. Patří mezi nejvěrnější fanoušky a my jim a za to moc děkujeme. Jak řekla Olí: „Je to hrozně příjemné někoho slyšet, že Vás povzbuzuje“ 
.
FbC Panthers B – FBC Kolín 1:0
FbC Panthers B – Žraloci Příbram 2:1