V dohrávka a repríze minulého kola Muži B dominovali

Pořízeno aplikací Lumia Selfie

V neděli dopoledne čekala naší rezervu dohrávka 4. kola, které se nedohrálo kvůli klouzání povrchu. Shodou náhod nás čekal zápas s Čelákovicemi, se kterými jsme hráli před týdnem a vyhráli díky lepší fyzické kondici ve třetí třetině 6:3. Tým Čelákovic má ve svém středu několik velmi zkušených hráčů, zkušenějších a lepších, než jsou všichni hráči naší rezervy, ale doplácejí zase na jiné věci, ve kterých jsme ta tom lépe my. Když jsme ale pozorovali jejich ranní zápas s lídrem soutěže Black Angels B, měli jsme k nim zdravý respekt, protože předváděli kvalitní a fyzicky aktivní florbal, ale nevyužili své šance.

Naši borci se na zápas trousili pomalu a po jednotkách, protože nečekali, že soupeř bude chtít začít o tolik dříve a naznačení této informace od trenéra nebrali vážně. I přesto a díky společné týmové večeři v pátek po tréninku jsme ale začali koncentrovaně a s respektem a hlavně zodpovědně dozadu. Diváci na první branku dlouho čekali a dočkali se jí až v samotném závěru první části, kdy se ve vlastním oslabení uvolnil domácí mladý štírek Vacenovský, který prostřelil Dřízhala a jednu branku do šatny přidal Dopita.

Druhá část byla pak nejvyrovnanější, i proto, že jsme se snažili nechat vyniknout gólmana a své střelecké pokusy sveřepě pálili ponejvíce do jeho betonů, ale také proto, že jsme v půlce zápasu trochu polevili a soupeře pustili do šancí a nakonec i ke kontaktnímu gólu, který obstaral nejlepší střelec soutěže a bývalý hráč Panthers David Sluka (zde si můžete přečíst rozhovor), což ho samozřejmě povzbudilo k vyždímání se v rámci zbývajících sil.

Gólovou přehlídku pak samozřejmě slibovala závěrečná část, ale odstartoval to samozřejmě soupeř konkrétně z hole Lukáše Horáka, který důraznou a přesnou dorážkou snížil na rozdíl jediného gólu. Vedení o dvě branky nám vrátil Buchta a soupeř pak naposledy snížil na 3:5 a pak už začal být vidět rozdíl v motivaci a fyzických silách na každém kroku a utkání dovedli naši borci k exhibici a brankové hody. Kromě Dopitova hattricku, kterého dosáhl tradičně i pomocí nájezdu sklízeli rovnoměrně i ostatní hráči a závěrečnou trefu pak obstaral junior Vašek Mudruňka.

Ještě pořád tedy držíme kontakt se špičkou soutěže máme napravit špatný úvod do jarní části.