Starší žákyně v Rudné

Starší žákyně vyrazily do města pro Pantery přátelského, a sice do Rudné. Sestava byla našlapaná, takže se očekával pěkný florbal a dobré výsledky. Trenér byl trochu nervózní nejen proto, že byl pod tlakem (samozřejmě jenom od sebe sama), ale také proto, že nechtěl pokazit práci svých kolegů. Uhádli jste správně, že to byl opět trenér Honza „dejte mi kategorii, kterou neznám a já ji odtrénuji ještě lépe než její trenéři“ Tůma :)

20160206 - Starsi zakyneV prvním zápase nás čekal domácí tým, takže se dalo utkání označit za určitý „přátelák“. Někdo to ale zapomněl říct panu řediteli, který cestou do školy pravděpodobně někde zapomněl nervy a na střídačce to občas vypadalo jako v ředitelně na schůzce pedagogického sboru po kritické návštěvě školního inspektora. Nutno přiznat, že důvody k tomu byly. Hráčky Rudné nepředváděly optimální výkon (o čemž svědčí výsledek utkání se Spartou, kdy prohrály pouze 9:5, což byl velice slušný výsledek) a občas jsme je používali jako mety na slalomová cvičení. Gólmanka mu také nemohla dělat radost, jelikož občas působila dojmem, že částí své bytosti je v jiné realitě. Na druhou stranu je třeba říct, že ač družstvo hraje jakkoliv, trenér musí být hlavně motivátor, rádce a občas i utěšitel, ale nikde ne sekerník a diktátor (to občas může fungovat u dospělých nebo v politice :))
V dalším zápase nás čekal soupeř, který nás opravdu prověřil a obnažil naše slabá místa a dokázal je využít. Poměrně jsme se držely, ale ve Spartě byly tři šikovné hráčky, které dostávaly až moc prostoru a ten dokázaly nemilosrdně využít. Marně trenér před zápasem vzýval boha pozornosti a těsného obsazování, ničemu to nepomohlo. Slabinou do budoucna pro soupeřky bude, že hrály jenom na dané tři hráčky, kdežto my jsme měly tři vyrovnané trojice, které se dostávaly do hry stejně. Holky se také musí naučit kombinační hře, která jako jediná vede k úspěchu proti podobným týmům. Potažmo musí jí věřit a chtít jí hrát a dokázat jí hrát pod tlakem, protože jak ukázal zápas s Chodovem, tak takovou hru umí předvádět, když chtějí a soupeř je alespoň trochu nechá. Některé akce ze zápasu s Chodovem by totiž klidně snesly označení výstavní. Dvě nahrávky na vlastní polovině, potažení po lajně a krosová nahrávka před prázdnou branku. Co víc si přát :) ?
Většinou se v článcích chválí hráčky, ale já si dovolím udělat malou výjimku a pochválím trenéry Michala Rupu a Verču Zittovou, neboť je vidět, že odvádí dobrou práci, protože holky dokáží hrát dobrý florbal a obecně se zlepšují. Teď je důležité vydržet a ideálně ještě přidat, abychom v rozvoji pokračovali a mohli se měřit s nejlepšími. A holky samozřejmě taky dobrý :-)
.
Elite Panthers – ZŠ Rudná 13:3
Elite Panthers – Sparta Praha 4:8
Elite Panthers – Florbal Chodov 12:1