Povinná výhra posouvá Muže A do nadstavby

20160207 Ma OlympNedělní utkání proti aktuálně poslednímu týmu, nováčkovi soutěže FbK Olymp Praha se odehrával mírně řečeno v mírně nervózním duchu. A dalo by se také říct, že více méně zbytečně. Mezi oběma týmy byl velký rozdíl a hráči na obou stranách si mohli ušetřit zbytečné provokace a tvrdosti v soubojích. Samozřejmě, že střetnutí okořenilo setkání bývalých spoluhráčů, nyní soupeřů, kteří si v minulosti něco udělali v občanském životě a nedalo se na to úplně zapomenout. Další zvláštností bylo, že utkání řídila dvojice rozhodčích z Brna a přestože náročné a zároveň jednoznačné utkání odřídili kvalitně a naopak co se týče komunikace šli až nad standart toho, na co jsme zvyklí, byli někteří naši hráči celkem nepochopitelně nespokojeni, na čemž bychom měli pracovat a odbourat to.

Prvních pár minut bylo krásných, kromě toho, že jsme velmi rychle dali dvě branky, tak se hrálo čistě ba bezkontaktně. Pak se ovšem přitvrdilo a oba týmy samozřejmě budou tvrdit, že přitvrdili jenom v reakci na přitvrzení soupeře a vzniká ona pověstná spirála násilí. Výrazně to pak odstartovalo vyloučení Kostřici, kterému předcházelo dohrání Veverky krosčekem a tomu předcházelo domlouvání, že dohrávat se nebude. Přesilovku ale Olymp využil a snížil na 2:1 a ke konci třetiny pak znovu zbytečné vyloučení Rybky, což bylo na 3:2. Parádní přesilovkovou trefou pak zvýšil na 4:2 Ptáčník, ale ještě do šatny jsme stihli inkasovat od Becka na 4:3.

Druhá třetina pokračovala v bojovném duchu a soupeř bojoval, protože cílil šanci. Zlom utkání ale přišel ještě před jeho polovinou, kdy dvěma slepenými góly Tomeše připraveného od mladíka Pokorného a vzápětí a Daňka připraveného střelou Koláře bylo rozhodnuto; Kolář přidal ještě branku po dorážce střely Tampiera. Zajímavostí je, že druhá třetina nepřinesla žádné vyloučení.

To se však změnilo ve třetí třetině, na kterou už domácí trenéři museli odjet na zápas Žen A do Litvínova. Padlo v ní pět trestů, čtyři góly, jeden nájezd a střídání domácího golmana Boráka za rezervního Pavla Chlupa známého pod uměleckým jménem Zeke a konečné skóre se zastavilo na poměru 11:3 a zbývalo tedy už jen oslavit postup do nadstavby ve chvíli, kdy zbývá odehrát ještě čtyři zápasy základní části.

18. kolo Divize, FbC Panthers – FbK Olymp Praha 11:3 (4:3, 3:0, 4:0) online