Páteční předehrávka pro domácí

20160205 Ma BenešovNetradičně již v pátek večer přivítali Muži A doma Benešov. Tým plný rychlých a důrazných mladíků jsme v prvnímu utkání v Benešově porazili 6:10 a zápas měl zajímavý průběh – po drtivém tlaku domácích a jeho neproměněných šancích se zápasu ujali naši borci, nasázeli hromadu branek a pak už nechali jenom tradičně soupeře dotahovat. Očekával se tedy tvrdý a zejména běhavý florbal do poslední minuty.

I tentokrát začal Benešov presovat, ale na až úplně za naší brankou a naše rozehrávka byla poměrně bezchybná. Velmi brzy jsme navíc šli do vedení zásluhou Veverky a jeho na první pohled nepovedené střele. Ještě několik minut se hrálo aktivně na obou stranách, ale soupeř se postupně vysouval méně a méně a v polovině třetiny už byl zalezlý tak, jak jsme zvyklí u ostatních týmů, navíc za závaru se mu povedlo vyrovnat, když si hlavou srazil míček do brány Polcar. Zbytek třetiny se bojovalo nejvíce ve středu hřiště a náš pohyb nebyl ideální a to jak s míčkem, tak bez míčku a hráli jsme tak, jak soupeři vyhovovalo – pomalu a málo živočišně. Ukolébání tím, že se jenom trpělivě budeme protloukat k vítězství, jsme zapomněli bránit a Benešov šel po parádní akci do vedení gólem do šatny.

Druhá třetina byl boj, běhalo se nahoru a dolů a k vidění byly pohledné, ale extrémně tvrdé střety, ve velké většině ale ne zákeřné. Přišlo ale mnoho momentů, které atmosféru zkomplikovaly, protože si jedna nebo druhá strana připadala ukřivděně. Za zmínku stojí nejprve neuznaný gól Koláře pro hru v malém brankovišti, později trochu hokejové dohrání Míky, který si pak o mantinel roztrhl kůži na koleni a na závěr druhé třetiny pak vyrovnávací gól Panthers, kde byla opět sporná situace s postavením v malém brankovišti. Do toho začalo klouzat brankoviště hostů, těžko říct ale proč, vypadalo to spíš na použití vosku, protože jinde to neklouzalo. Každopádně tatínci od hostů toto nesli nelibě a rozhodčí jim domlouvali. Nebýt ale střelecké impoence na obou stranách, mohlo padnout mnoho gólů a atmosféra mohla být radostnější.

Třetí třetina pak znamenala obrat ve vývoji, hru jsme stáhli na dvě formace a přeskupili je a během necelých čtyř minut bylo vše jinak a na hřišti byl jen jeden tým a to ten náš, který vedl po brankách Veverky, Janouška a Polcara nakonec konečných 5:2, což soupeři zasadilo ránu do jeho sebevědomí, zejména pak gól na 4:2, který padl z protiútoku poté, kdy na naší půlce uklouzl a zůstal ležet hráč soupeře a hosté a jejich příznivci to nesli nelibě, čemuž se sice nelze divit, ale po dlouhé době jsme viděli, že rozhodčí takovou situaci posoudil správně – tedy přerušil až po dokončení akce. Benešov samozřejmě dál zkoušel napadat, ale naše sebevědomí, technika a zkušenosti v tu chvíli úřadovaly a nedali soupeři ani ochutnat představy na návrat do utkání.

Těžké a vydřené vítězství s kvalitním týmem chutná dvojnásob, zároveň jsme také zase po dlouhé době měli možnost měřit se s týmem, který je mladší než ten náš a který praktikuje fyzicky náročnější florbal, než my, bude se nám to určitě hodit. Stejně jako schopnost nezabývat se zbytečně rozhodčími a hrát.

V neděli od 13:30 nás čeká v opět v domácím prostředí další zápas, tentokrát v aktuálně posledním týmem tabulky FbK Olymp Praha.

17. kolo Divize, FbC Panthers – SK Florbal Benešov 5:2 (1:2, 1:0, 3:0) online