Muži C průběžné vedení neuhájili

20160206 Mc Florbal Praha a ŽehroviceI díky zavázání soupeřů se naše Céčko vyhouplo na průběžné první místo své soutěže a v sobotu v Berouně mohlo toto potvrdit. V cestě jí stál tým s názvem Florbal Praha, který má ve svém středu několik hráčů, kteří v minulosti prošli týmy Lhokamo nebo Wizards. Komplikací pro naše hlavy byl i fakt, že v prvním vzájemném střetnutí byl na hřišti jenom jeden tým a to ten náš, kdy se nám dařilo vše, na co jsme sáhli a zápas skončil debaklem 8:0.

I sobotní zápas začal slibně a po mírném náporu jsme vedli gólem Michaela Rudolfa, který dostal novou roli v pozici obránce. Pokračovali jsme v mírném tlaku a po faulu soupeře přišlo vyloučení spojené s trestným střílením, kterého se ujal náhradní kapitán Neymar. Ten počkal, až si mu brankář lehne a orazítkoval břevno. No a pak to, jak se říká začalo a na hřišti byl zase už jen jeden tým, ale tentokrát ten soupeřův. To, co se stalo, nepamatují ani největší pamětníci, správci statistik a chorobní encyklopedisté v našich řadách a nemá smysl tomu ani dávat nějakou epickou a zajímavou formu, takže pouze stručně. Čtyři slepené góly v naší síti, dva během naší přesilovky, jeden těsně po jejím skončení a čtvrtý tedy už normálně byly ukázkou efektivity, střelecké chuti a naší bezmocné laxnosti, kdy jsme tomu jen přihlíželi. A i když se naše hra pak od druhé třetiny značně zlepšila (vždyť ono co taky s ní dělat), tak jsme se nevyvarovali rekordního množství chyb a fatálů. Šancí ale bylo dost zápas vyhrát, nebo se do něj alespoň vrátit, ale tragická koncovka byla brzdou a když už jsme se začali trefovat, tak se ukázal brankář soupeře. Ke konci zápasu jsme si pak zopakovali kurs, jak obdržet gól v přesilovce a byl konec tohoto koncertu ztělesněné marnosti. Ve všech šesti obdržených gólech měl prsty Zdeněk Bartošek, bývalý hráč Wizards.

Druhý zápas měl být původně o první místo s Modrými koňmi z Žehrovic, ale vlivem našeho vyhoření už to byl jen zápas s prvním v tabulce. Hráli jsme samozřejmě mnohokrát lépe (ale to vzhledem k výkonu v prvním zápase byla povinnost) a díky tomu dlouho drželi s lepším soupeřem krok a to až skoro do poloviny třetí části, kdy jsme mu lacině nabídli gól na 3:1 a následně přesilovku za špatné střídání, kterou využil na 4:1. Inspirující byla soupeřova jednoduchá a přímočará hra, kterou bychom si měli rychle osvojit na rozdíl od složité a neefektivní hry, kterou praktikujeme. A nebo být šikovnější či rychlejší. A nebo taky víc trefovat bránu. Možností máme hodně, díky Bohu, takže stačí, když začneme čímkoliv. Spadli jsme zatím „jen“ na sdílené třetí místo a budeme mít ještě šanci na reparát a když předvedeme alespoň takový výkon, co s Koňmi, na slabší soupeře by to mohlo stačit, ale bez srdíčka těžko.

Florbal Praha – FbC Panthers C 6:2 (4:1, 0:1, 2:0)

FBC Blue Horses Žehrovice – FbC Panthers C 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)