Starší žáci B předvedli úctyhodný výkon a slaví postup!

I přes oslabenou sestavu předvedla rezerva Starších žáků nadstandardní výkon a probojovala se přes všechny soupeře až  vítězství v koši!

20160206 - Starsi zaci BFbC Panthers B vs. SK Dvojka Praha
Po zmatcích v naší docházce jsme nakonec všichni dorazili do haly v pražských Kunraticích v plné počtu. Pravda, sestava byla mírně obměněná, nehrály stále tváře (místo nich byli vzatí mladší žáci), ale poskládaný tým měl velkou kvalitu a potenciál. První zápas jsme začali ospale, ale rychle jsme se dostali na hrušku a předvedenou, kvalitní hrou jsme soupeře porazili 5:3. Čtyřmi góly se blýskl kapitán David Netušil a na jeden z nich mu nahrál i skvěle hrající Matěj Ďurina. Pochvalu zaslouží i Tomáš Brabec, který nás mnohdy podržel.

FbC Panthers B vs. FbC Unhošť
Druhý zápas jsme odehráli proti týmu, který nám počtem hráčů nemohl konkurovat. Tak nějak jsme doufali, že nám nebude konkurovat ani v předvedené hře. Ale nemuseli jsme mít žádné obavy. Tento turnaj nás prostě zastihl v nevídané formě, jakou jsem u kluků hodně dlouho neviděl. Tentokrát se dvěma góly prezentoval Honza Martinek a opět nám skvěle zachytal gólman, tentokrát Peter Vataščin. Skupinová matematika nám pak prozradila, že budeme hrát o první místo.
FbC Panthers B vs. FbŠ Bohemians Praha 4 bílí
Na závěr hracího dne nás čekala nepříjemná Bohemka. Určitě nás z celého dne čekal soupeř nejtěžší. A proto trenér během zápasu hráčům vštěpoval, jak musí ještě zvednout svoje kvality i když to bylo velmi těžké – pomyslná laťka byla hodně vysoko. Ale do zápasu jsme vlétli jako uragán a po první části jsme vedli 2:0. Ale poslední zápas je vždy nejdelší, takže jsme věděli, že zdaleka není vyhráno. Soupeř nás mohl kdykoliv dostat na dostřel a to se mu hned na začátku povedlo. Naštěstí jsme opět odskočili na rozdíl dvou gólů. Třetí třetina byla tou nejlepší, co jsme kdy zahráli. Hráli jsme jednoduše a efektivně, vše nám vycházelo. Nutno říci, že nám k tomu pomohl i hostující brankář, kterému se zápas příliš nepovedl. A tak na konci zápasu propukly oslavy, jelikož jsme tento turnaj naprosto ovládli. Třemi góly se opět blýskl kapitán David Netušil, kterému dvěma góly kontroval Hoza Martinek.
Ale dík patří celému týmu od obou brankářů, přes obránce (David Mašát, Matyáš Houdini, Matěj Ďurina, Tobias Harasim – zejména poslední dva jmenovaní, kteří jsou věkem ještě mladší žáci, ale kvalitou se svým starším kolegům minimálně vyrovnali), až po útočníky (David Netušil, Honza Martinek, Filip Novák,…).
.
Fbc Panthers B – SK Dvojka Praha 5:3 (1:1, 4:2)
Fbc Panthers B – FbC Unhošť 3:1 (0:0, 3:1)
Fbc Panthers B – FbŠ Bohemians Praha 4 bílí 6:2 (2:0, 1:1, 3:1) – o 1. místo