Muži D v Ruzyni vyhořeli, z turnaje vezou pouze bod

V sobotu ráno přijeli Muži D do Ruzyně potvrdit vedení v soutěži.

20160206 - Muzi DPrvní zápas proti pražským Rippers (se kterým hrálo naše „éčko“ v loňské sezoně) pro nás nezačal nijak slavně, neboť během necelých 3 minut bylo již potřetí buly na středovém bodu pro vhazovaní, a to po dvou obdržených gólech do naší sítě po nedůrazu našich hráčů. Naštěstí pro nás ale ještě do konce třetiny snížil Kocour po (pro něj klasické) střele z půlky. Po pauze jsme se oklepali a začali jsme více běhat a dohrávat souboje o balon, což vedlo k přesilové hře a vyrovnání, kdy Podhora nedal gólmanovi šanci a nekompromisně zakončil – začínalo se od začátku za stavu 2:2. Bohužel byl to opět soupeř, který se ujal vedení po velmi pohledné akci, po které zkompletoval hattrick soupeřův hráč a naši hráči stáli na hřišti jako kužely na tréninku. Třetí třetina byla velmi opatrná z obou stran, ovšem jelikož jsme potřebovali dohnat náskok soupeře, museli jsem se více věnovat útoku než obraně a to má většinou za následek buď vstřelení, nebo obdržení gólu a bohužel pro nás to znamenalo to druhé. 3 minuty před koncem zápasu vykřesal naději Podhora, když snížil opět na rozdíl jediné branky, ovšem soupeř po dlouhém výhozu gólmana a nedorozumění našich obránců během 7 vteřin opět vedl o 2 branky. Závěrečný tlak byl sice veliký, ale bez gólových šancí, a tak hned první zápas kola skočil překvapením.

Po zápase jsme si s Rippers dali Šáfiho iontový nápoj a vyměnili pár florbalových historek. Výměnou prošla také mířidla u pušek dvou ostrostřelců Šimůnka a Mavrova, kteří měli evidentně špatně nakalibrováno a seřízeno.

Proti Vosám, které přijely ve velmi mladém týmu (většina hráčů byla ještě v juniorském věku), jsme vstřelili vedoucí gól hned po dvou a půl minutách, když jejich obavy, že hrají s lídrem tabulky, využil Podhora. Poté ovšem soupeř začal hrát beton my kombinovali bez tíženého zvýšení vedení a občas se úspěšně ubránili soupeřovým bejkům. Takto se hrálo až do půlky třetí třetiny, kdy jsme si nepohlídali jeden ze soupeřových úniků, a ten tak vyrovnal na 1:1. Po vyrovnání začaly Vosy píchat víc a víc a jen díky skvěle chytající Marušce Topolové, která během jedné minuty zneškodnila dva brejky soupeře, jsme brali bod za velmi nepohlednou remízu 1:1.

Pochvalu zaslouží lajna Balák-Valenta-Podhora-Kocot-Berka, která vstřelila všechny dnešní góly a byla pouze u 1 inkasovaného a to i přes Berkovu premiéru v obraně, která dopadla na výbornou. A v neposlední řadě také opět skvělá Maruška Topolová, která dováděla některé protihráče svými zákroky k zoufalství.