Muži A vedli nad Kutnou Horou už o 6 branek, nakonec ale málem přišli o body!

Při nedělním odpoledni čekal naši elitní mužskou kategorii výjezd do Zruče nad Sázavou, kde poměřili síly s Kutnou Horou, která aktuálně okupuje 7. místo tabulky. Nutno podotknout, že muži vyrazili v hodně oslabené sestavě, mezi absentujícími byli například Daněk, Školník nebo Rybka. Naopak trenér Jenšík povolal z rezervního B-týmu matadora Šádu. Jak se mu dařilo, zjistíte níže.

20160131 - Muzi AV prvních minutách měli více ze hry domácí hráči, vytvořili si několik šancí, které jim ale zmařil výborně chytající Borák. V 11. minutě se potvrdilo známé pravidlo „nedáš-dostaneš“  – Pokorný skvěle zachytil rozehrávku domácích, posunul na Tomeše, který s ledovým klidem otevřel skóre zápasu. To Pantery nabudilo, pár sekund poté našel Míka krásným krosem Ptáčníka, který střelou z první (nebo z jedničky, jak by řekl trenér Jenšík) vyhnal všechny pavouky z branky domácího gólmana. Ve 14. minutě gólově oslavil své narozeniny Kölbl, když zavěsil lehkou střelou od mantinelu přesně do růžku. Další gól přidala již zmiňovaná posila z B-týmu, Šáda, který zvyšoval na již pohodlných 4:0.  A právě on ukázal své kvality i chvíli poté, kdy ze vzduchu „bekhendem“ přidal pátý gól Panterů, že by hvězdný comeback? Po první siréně tedy 5:0, i když rozhodně ne v suchém triku.

I ve druhé třetině to byl tým Panterů, který vstřelil první gól, konkrétně Janoušek. Ovšem i domácím se dostalo útěchy v podobě proměněné standardní situace. Dále následovala přesilová hra domácích, která ale ke gólu nevedla. Poté dostali šanci přesilové hry i Panteři, ve které se opět osvědčila spolupráce Míka- Ptáčník, když druhý jmenovaný nekompromisní střelou vrátil šestigólový náskok Panterům. Florbalovou krásu nám před koncem druhé třetiny ukázal kutnohorský Martínek, když si na hřišti vykoupal všechny včetně výborného Boráka a bekhendovým blafákem přidal druhý domácí gól. Další nabídnutou přesilovku, která byla rozdělena přestávkou mezi třetinami, domácí opět nevyužili.

Ovšem při hře 5 na 5 už se dokázali prosadit, a aby toho nebylo málo, dostalo se jim další možnosti přesilové hry. Tuto početní výhodu již domácí nepromarnili, snížili tak na 4:7 a z pohodlného panterského náskoku se vyklubalo pořádné drama. I domácí ucítili šanci na úspěch a rvali se kupředu, což sem jim vyplatilo, když Kunášek snížil na 5:7. K životu se probudily i kutnohorské fanynky, které do té doby na tribuně řešily odstíny rtěnek a jiné „problémy“ žen v dnešním konzumním světě . V tento moment počala na hřišti opravdová bitva. Kutnohorští chtěli získat body, šancí měli několik, především z přesilových her, které jim byly nabídnuty, ale k vyrovnání to nestačilo, a tak si Panteři odvážejí ze Zruče všechny 3 body a zvyšují tak svůj náskok v čele tabulky na 12 bodů.