Mladší žáci A v nájezdech vybojovali postup do 1. koše!

Na hale Jedenáctka v brzkou ranní hodinu pro trenéra Jenšíka vyběhli k úvodnímu zápasu naši Mladší žáci A.

20160130 - Mladsi zaci AJejich soupeřem byla v rudém oděná AC Sparta Praha pod vedením trenéra, který vyhrál anketu o nejlepšího trenéra mládeže za rok 2015. Už před zápasem jsme věděli, že to bude těžké utkání. S tímto soupeřem jsme se setkali v této sezóně úplně poprvé a nevěděli jsme tak, co od něj máme očekávat a chovali jsme tak k němu velký respekt. A to nás hned v první minutě pěkně vytrestalo, když náš brankář lovil míček ze sítě.  Naši borci naštěstí zlepšili hru do obrany a přidali i pár gólů – za zmínku stojí zejména parádní hattrick kapitána Jaroslava Petráka. Celý zápas jsme se Spartou přetahovali o vítězství, které nakonec po urputném boji patřilo našim borcům.

K druhému zápasu jsme nastoupili proti týmu Black Angels a nutno dodat, že jsme znovu zaspali začátek a už tradičně prohrávali 1:0. Celý zápas jsme nehráli do obrany podle představ, zbytečně jsme propadali a nechali jsme soupeře hnát se do přečísleni a hned dvakrát za sebou jsme udělali fatální chybu při bránění 2 na 1 (a soupeř díky tomu pokaždé odskočil). Na to pokaždé dokázali zareagovat Barták a střelec Vejlupek. Ze stavu 3:3, kdy už se zdálo býti hotovo, všem obráncům utekl štírek Petráň a poslal Panthers do finále!

Ve finále nás čekal tým Chodova. Chodov byl celé utkání více na balonu, ale naše pevná obrana stála jako skála. Díky rychlým brejkům jsme navíc stále drželi kontakt. Zápas skončil 5:5 a šli jsme do nájezdů, ve kterých jsme byli úspěšnější! Naši borci po postupu v minulém turnaji znovu postupují a zahrají si 1. koš!
Jenča

FbC Panthers – Sparta Praha 6:5
FbC Panthers – Black Angels 4:3
FbC Panthers – Florbal Chodov 6:5sn (o 1. místo)