Rezerva dorostu doma vybojovala tři body

V poslední lednový den se dorostenecká rezerva sešla na pořádání dalšího turnaje v domácích Radlicích.

20160131 - Dorost BV prvním klání se hoši střetli s „béčkem“ černých andělů, kteří průběžně okupují první místo v tabulce, možná i proto, že jejich svatyni hájí Ondra Pavelec. Utkání začalo ve velkém tempu a oba týmy tak rozjely divokou šermovačku, která nabízela mnoho osobních soubojů a zběsilých výpadů na obě brány. V první třetině soupeř dvakrát potrestal nedůrazné obsazování hráčů a do kabin se tedy šlo za stavu 0:2. Ve druhé třetině řinčení mečů v radlické aréně nabralo na intenzitě a i domácí tým začal mít více ze hry do útoku. Ovšem ukázalo se, že někdo před zápasem vyměnil klukům ostré náboje za neškodné gumové projektily, které akorát oprýskaly reklamy na mantinelech. Druhá třetina tak skončila bez gólu. Třetí třetina začala opět obdržením branky do naší sítě a pokračovalo střelecké trápení našich sniperů. Zato náš strážce svatyně Máčala musel v poslední třetině vytáhnout nejeden zákrok ze zlatého fondu, aby skóre nebylo ještě vyšší. Když už to vypadalo, že dnes odejdeme s nulou, tak Škoda našel poslední zbytek střelného prachu a dvě vteřiny před koncem upravil na konečných 3:1 pro Black Angels.

Druhý soupeř z pražských vinných hradů měl být pro nás lehčí sousto, ale protože známe své svěřence, tak nabádání k nepodcenění kloučků ze školky bylo rozhodně na místě. Ovšem bylo to málo platné, protože už po pěti minutách lovil Svoboda balónek z naší sítě. Naštěstí  v deváté minutě utkání jsme protrhli dnešní střeleckou nemohoucnost a tím se odstartovala přehlídka gólů, kde krása střídala nádheru. Všechny lajny začaly točit soupeře na jejich polovině a dovolily pouze ojedinělé výpady, které většinou končily v rozích. Velmi při chuti byl šikovný mladík Škoda, který během utkání vsítil hned čtyřikrát. Gólem se prezentoval i dnes trápící se střelec Lávička a tak jsme nebyli ochuzeni o jeho typickou oslavu, kterou opět pobavil a potěšil oko všech přítomných. A když už se dvakrát sneslo do víka padající listí našeho urostlého obránce Rufera, který je pro své zrzavé kadeře právem přezdíván Ronald Weasley, byl soupeř zralý na ručník. K totální zkáze pak ještě přispěl agilní bejček Kožíšek, který gólmana překvapil magickou střelou, která se tak tak došourala za čáru. Na závěr jsme ještě nechali vyniknout našeho gólmana, který si připsal několik zákroků do soutěže v likvidaci brejků jeden na nikoho. Pro soupeře byla prohra 10:3 možná až příliš krutá, neboť předváděl velmi sympatický výkon, ale doplatil na své mládí. Naši borci za dnešní výkon zaslouží do jednoho pochvalu před nastoupenou jednotkou.

FbC Panthers B – Black Angels B 1:3 (0:2, 0:0, 1:1) B: Škoda online
FbC Panthers B – Sokol Královské Vinohrady B 10:3 (1:1, 3:0, 6:2) B: 4x Škoda, 2x Rufer, Jebousek, Lávička, Kožíšek, Loučka online