Muži B se v roli favorita trápili

20160131 Mb Čelákovice a Kolín BBéčko čekalo další dvojkolo v podobě soupeřů z poslední a předposlední příčky tabulky. Po zkušenostech z minulého kola jsme ale věděli, že to nebude lehké a že naše hra má spoustu mezer. Jako první přišly na řadu Čelákovice, se kterými jsme letos ještě nehráli – první zápas se kvůli hale odložil a dohrávat se bude za týden. Soupeře celkem známe, v jeho středu je několik velice šikovných a zkušených hráčů, kteří umí rozhodovat. Zápas začal v poklidném tempu a když už jsme v první minutě z z hole Hanzla šli do vedení, z hráčů opadly obavy o výsledek. Netřeba dodávat, že předčasně a zbytečně laxní a pomalou hrou jsme dovolili soupeři držet krok. No a protože soupeř byl o mnoho produktivnější, než my, stačilo mu několik šancí na to, abychom o první přestávce museli dumat nad tím, co uděláme se stavem 1:3. Všechno jsme si řekli, vymysleli a hned v prvním střídání zvyšoval Lukáš Horák na 1:4, což nás mohlo nakopnout, ale nenakoplo. Protrápili jsme se druhou třetinou a chlácholili se tím, že to byla dobrá střela, že šla jenom těsně vedle branky a že je to pomalu lepší a lepší. Aby taky ne, když Čelákovická skvadra čítala jen osm hráčů a brankáře, který nás zdatně vychytával – i když zase neměl to tak těžké. Zlom přišel ke konci třetiny, kdy naději vykřesal Dopita. Do třetí třetiny jsme stáhli na dvě formace a přeházeli jejich složení a během chvíle bylo srovnáno z hole dnešního oslavence Petra Kölbla (blahopřejeme). Pak ale na chvíli utichly naše zbraně a zápas vypadal, že půjde do dramatické koncovky, když jsme nasázeli tři slepené góly a zápas otočili. Bylo to ale velké varování, které ale vlivem zisku tří bodů nebylo tak hlasité.

Ve druhém zápase nás čekal Kolín B, se kterým jsme hráli naopak posledně a vyhráli jsme sice ne extra výkonem, ale přesvědčivě 6:3. Teď měl soupeř hráčů ještě méně, konkrétně sedm a to vše zase mělo za následek určité uspokojení, uklidnění a laxnost našich hráčů i přesto, že se zápas nevyvíjel optimálně od začátku. Opět jsme šli první do vedení, kdy parádní akci v oslabení vyšperkoval únikem a gólovou nahrávkou na volného Šafránka Dopita. Soupeř po našem nedůrazu vyrovnal a v přesilovce na konci třetiny zvýšil a v úvodu druhé části pak odskočil na 1:3. Takové dejávu… podobný vývoj, podobný zápas a podobné nedostatky v naší hře, málo pohybu, málo kreativity a kombinace, ale zároveň málo primitivní chuti dát jakkoliv gól, kterou jsme měli při předchozím zápase. Pořád jsme věřili v triumfální třetí třetinu a vidinu unaveného soupeře, který se nakonec porazí sám. Ale udělali jsme pro to pramálo a propadali jsme se do křeče a nedařilo se nic, na co se sáhlo. Jeden playmaker soupeře naopak dokázal jednoduchou hrou a dynamickým pohybem zaměstnat hned několik našich hráčů a i přesto měl prsty ve všech čtyřech gólech, které jsme dostali. Za nás se přidal už jen Hanzl a mladík Vacenovský, který byl na hřišti hodně vidět a vypracoval si mnoho šancí nakonec zůstal jen u jednoho gólu pár sekund před koncem.

Co naplat… i v dobré sestavě jsme nedokázali vytěžit papírově snadných šest bodů, i když je jasné, že zápasy s takovými týmy, navíc v malém počtu hráčů, nejsou tak snadné, jak to z dálky vypadá, ale opět je to již několikáté varování, že je potřeba vrátit se ke kořenům a k poctivé hře s chutí a srdíčkem, protože dnešní soupeři byli prostě lepší, než my, přestože to mohlo být v klidu naopak, ale vypadalo to, že góly dát nechceme. V neděli budeme mít možnost potvrdit vítězství nad Čelákovicemi v domácím prostředí.

FbC Panthers B – FBC Čelákovice 7:4 (1:3, 1:1, 5:0)

FBC Pitbulls Kolín B – FbC Panthers B (4:3 (2:1, 1:1, 1:1)