Mladší žákyně berou za dobrý výkon dvě výhry

Hned po jednodenním volnu po pololetním vysvědčení nás čekala cesta do Bolky, kde naše čekala porce 4 zápasů.

20163001 - Mladsi zakynePrvní zápas nás čekal nám dobře známý soupeř z Tatranu. Obavy v nás budila hráčka soupeře, která si  svou velikostí zasloužila přezdívku Eiffelovka. Naštěstí pro nás se k ničemu pořádnému nedostala a pro nás nebyl problém diktovat tempo hry. To se nám dařilo obě části zápasu, vše nám vycházelo dobře, gólman chytal a holky si dokázali nahrávat. A v našich řadách se svedl sesterský mini souboj, která dá více gólů. Monika vyhrála :) a my si odvážíme první výhru.

Do druhého zápasu jsme šli s respektem k soupeři. Byla to gólová přestřelka hned od začátku. První část byla bohatá na góly a smírná 7:7, druhá část byla ze strany soupeře kvalitnější a dokázal trestat naše chyby, kterých jsme se dopouštěly. Utkaní obohatilo snad jen oko diváka, kdy padlo dohromady 22 gólů.

Po delší pauze nás vyhlížel Texas. Ponaučeni z předchozího utkání jsme chtěli brát body my. Hra tomu i odpovídala – po první části bylo skóre vyrovnané, ovšem v druhé části jako bychom to nebyly my. Nic nevycházelo, soupeř byl všude dříve a hrozil více než my. Celou druhou část jsme se pokoušeli dát gól, ale naše snaha vyšla naprázdno. Ani Time out před standardní situací nám nepomohl. Tížený obrat ani srovnání se nepovedlo a nezbývá nám nic jiného, než se soustředit na poslední utkání.

V závěru turnajového dne nás vyhlížel domácí tým, který měl jasnou převahu jak na lavičce, tak i ve výsledcích z předchozích zápasů. Nezbývalo nám nic jiného než začít hrát. Duel to byl do 5 minuty vyrovnaný. Na náš gól dokázal soupeř ihned odpovědět, a tak se hrálo delší dobu vyrovnaně 2:2. Soupeř po našich chybách nedokázal trestat gólem, a tak jsme ukázaly jak na to a ukončily první část 4:2. V druhé části byl soupeř i nadále bojovně naladěný, ovšem výborně chytající Míša jim nedávala ani kousek naděje na obrat. A jak se říká: „Nedáš dostaneš“, tak soupeř dostal. Holky si dokázaly vybudovat dostatečný gólový náskok a s klidem si došli pro výhru. Za zmínku ještě stojí několik věcí a to vynikající zákrok golmanky, kdy v leže dokázala zasáhnout míček a zamezit tak jistojistému gólu a hned z protiútoku trestala Kačka. A svojí první asistenci slavila Anežka, která vypadala, že snad ani nemá radost, ale úsměv se ihned dostavil, když zjistila, že přihrála na gól. :)

Děkuji rodičům, babičkám, dědečkům a bratrům za podporu v hledišti.
Toli

Elite Panthers – TJ Tatran Střešovice 10:1
Elite Panthers – TJ Sokol N. Strašecí  8:14
Elite Panthers – FBC Texas Dom P6 5:7
Elite Panthers – FA MB Dračice 14:2