Mladší žáci B předvedli výkon z říše snů a slaví postup!

Nedělení hrací den nás čekal v Praze, kde jsme chtěli náš stávající koš udržet a potrápit všechny soupeře.
20160131 - Mladsi zaci BV prvním zápase jsme šli bojovat o každý míč i metr proti Black Angels. Hned od úvodního buly byl zápas zcela vyrovnaný. Se soupeřem jsme se snažili držet kro po celou dobu, což nám vycházelo. V momentě kdy jsme vstřelili gól soupeř ihned odpověděl, hra se přelévala ze strany na stranu. První část vyhrál soupeř, ale pouze o gól a my věděli, že nám hra jde a máme na to vyrovnat. Ale jak už to ve sportu chodí, štěstí šlo na stranu soupeře, který dokázal využít 2 standardní situace a navrch přesilovku. Prohra byla na světě, chtěl bych ale pochválit výkon celého týmu, který makal a bojoval i za nepříznivého stavu. Tato prohra nás poučila a zároveň povzbudila do dalších zápasů.

Nám dobře známé Vosy s námi hrály druhý zápas. Strach z předchozích duelů byl znát a nervozita v obličeji hráčů viditelná. Před zápasem naše řady na chvilku opustil Vojta, kterému nebylo dobře a tak nastalo pár změn v sestavě, ale bojovnost a nasazení nás neopustila. Zápas byl po celou dobu v naší režii, útok fungoval, obrana taky a pokud se soupeř k něčemu dostal, i gólman byl připraven na vše. Tohle všechno dohromady nás hnalo za vítězstvím v první části, kterou jsme s převahou vyhráli 5:0. Během pauzy jsme si řekli, že výhra není jistá a bojujeme dál. Proč?? To se dozvíte, pokud vydržíte číst až do konce. V druhé části jsme měli výhodu přesilovky, ovšem v oslabení zahrozil soupeř, který udělal z našich 4 borců pouhé diváky a prudkou střelou pokazil Radkovi čisté konto. K ničemu dalšímu se soupeř nedostal a my brali 3 důležité body v naší mini tabulce.

Během vyčkávání na dalšího soupeře kluci zjistili, že když se vše podaří, tak můžeme hrát o postup, a to díky gólům ve druhém zápase, kdy nás lepší skóre možná posune na první místo v tabulce. A nám nezbývalo nic jiného než fandit Vosám. A sen se stal skutečností, v posledním utkání jsme už vybírali posledního soupeře do finále, kterým se stal domácí celek Olymp, když dokázal porazit dobře hrající Kladno.
Do sestavy se vrátil Vojta, který už měl zdravou barvu a chuť hrát. Hned v úvodu první části po prohraném buly se Max rozhodl, že to tak nenechá a svým napadáním vybojoval za bránou balón, vyběhl a zakončil v 9 vteřině :). Nastala obrovská radost v týmu, ale konec daleko, bojujeme dál. A bojovné finále to opravdu bylo. Fotbalový výsledek jsme bránili jak to jen šlo, chuť po gólech byla na obou stranách. Míša se rozhodl, že 1:0 je opravdu málo a tak navýšil skóre do konce první části na 2:0. Během pauzy bylo jasné, že na nás domácí celek vletí. Byl hlasitě podporován z hlediště, ale ani kotel Panthers se nenechal zahanbit a začal fandit. Díky! To nás hnalo k ještě lepší hře. Soupeř i přes to všechno dokázal vstřelit rozdílový gól, který je nakopl. Time out ze strany soupeře jsme využili k poradě a načerpání zbytku sil. Bylo jasné, že půjdou do 6 a skutečně, najednou jsme nevěděli kam dřív. Všechny balóny jsme hráli na polovinu soupeře. Zkušenost získaná z tréninků hnala Ondru dopředu aby zamezil rychlou rozehrávku soupeře, dostal ho pod tlak, podařilo se mu vybojoval balón a zakončit do prázdné brány. Nastal výbuch radosti a euforie z postupu. Soupeř byl zlomený.

Během ranního rozhovoru s tatínkem byl náš cíl udržet skupinu. Kdyby nám ráno před turnajem kdokoliv řekl, že postoupíme, nevěřil bych. Toto nám přináší sport, který nás baví a máme ho rádi.

Chci poděkovat Všem ne jen jednotlivci, ale celému TÝMU, který se dokázal semknout a bojovat jako jeden člověk.
Děkuji.
A nesmím zapomenout na náš skvělý kotel na tribuně, který nás hnal dopředu. Díky.
Toli

Panthers – Blak Angels White 4:8
Panthers – FBK Vosy Praha 8:1
Panthers –  FBK Olymp Praha 3:1