Dorostenci na Radlicích opět za 3 body!!

Pořádání dalšího turnaje 2. dorostenecké ligy připadlo na Pantery a tak se od sobotních ranních hodin roztočila florbalová kola na domácí hale v Radlicích. Díky čtvrteční předehrávce nás čekal jen jeden zápas a to s největším konkurentem našich Mužů A v boji o postup do Národní ligy, týmem Wizards DDM Praha 10.

12631018_10205949512043223_773678715_o

Do utkání nastoupila obdobná sestava jako ve čtvrtek posílená o Davida Joukla, který se po nepochopitelné neomluvené absenci a následném nevyhnutelném disciplinárním trestu vrátil do sestavy. Druhou posilou byl Fanda Novosad, který běžně nastupuje spolu s Petrem Škodou za dorosteneckou rezervu.

Zápas začal vyrovnanou první třetinou, kdy nejprve udeřili kouzelníci, aby v rychlém sledu kontrovali Novosad, který protrhl víko, odstěhoval zde ubytovaného pavouka a zvedl ze sedaček přítomné diváky (letmým okem asi 19, děkujeme), a chvíli po něm sebevědomou individuální akcí mladíček Prokůpek. Soupeři se podařilo vyrovnat a nepustit nás tak do úniku, ale i přesto jsme první třetinu vyhráli, když z mezikruží zavěsil Škoda. Druhá třetina byla téměř ze říše snů. Panteři roztrhli pytel s góly a rozdávali jeden za druhým až do stavu 8:3. Na hattrick si zadělali Škoda, Prokůpek a také probuzený střelec Marhefka. Poslední třetina už probíhala v naší režii, když jsme si relativně s přehledem, hlídali získaný náskok a jako bonus jsme soupeři nadělili další 3 branky. Když navíc hráč soupeře neudržel nervy na uzdě a nesportovně oplácel a jeho další kolega zvládl během výhody udělené za jeho vlastní bránění ve hře ještě přidat sekeru, za kterou by se nestyděl ani zkušený dřevorubec, bylo o výsledku jasno.

Konečný stav je tedy 12:3. Za zmínku stojí 5 bodů Petra Škody (4+1), 5 bodů Tomáše Marhefky (2+3) a také čtyřbodové a tříbodové příděly Novosada a Prokůpka. Utkání zvládnuté bravurně a s přehledem. Největším pozitivem bez ohledu na výsledek zápasu je fakt, že i v případě absence největších opor, je tým schopen najít skvělé náhrady z rezervního týmu a také mezi mladšími odchovanci klubu. Tímto s Patrikem děkujeme trenérům zmíněných kategorií a snad nebudu zlým prorokem, když si troufnu říci, že o budoucnost Panterů se bát nemusíme!

FbC Panthers vs Wizards DDM Praha 10 12:3 (3:2, 6:1, 3:0) online