Dorostenci předehrávali na domácí půdě

12493735_10153831062004378_3831762921694430426_oZ důvodů probíhajících prázdnin nás soupeř z Kralup informoval, že nebude schopen složit v řádném termínu (o tomto víkendu) tým Dorostenců a tak jsme se uvolili sehrát tento duel místo tréninku již ve čtvrtek.

Do zápasů se z různých příčin a důvodů podařilo nominovat pouze hrstku pravidelných hráčů, které jsme doplnili z naší kvalitní líhně. Do zápasu nastoupili 3 starší žáci: Prokůpek, Šejvl a Kopal, pro kterého to byl vůbec první zápas za dorostence. Utkání probíhalo dle našich představ, když se nám podařilo první třetinu v pohodovém tempu vyhrát 4:0 a soupeř vypadal, že si přišel spíše zatrénovat při čtvrtečním podvečeru. Jak už to tak ale u Panterů napříč kategoriemi chodí, přestávková pochvala měla přesně opačný účinek, než jaký mít měla. Kluci polevili, přestali dohrávat souboje, chodili do naivních kliček a obraz hry se postupně vyrovnal. Po druhé třetině jsme sice stále drželi čtyřbrankové vedení při stavu 6:2, ale soupeř začínal ukazovat, že by se mu o nějaký ten bodík zabojovat chtělo. Největším problémem celého utkání byl absolutní nedůraz před vlastní brankou. Vypadalo to místy tak, že soupeři spíše fandíme nebo maximálně omylem překážíme, o bránění nemohla být řeč.

Ač se tedy nedá říct, že by tým naplnil představy trenérů do puntíku, ale vzhledem k tomu, jak se sestava lepila a dolepovala a přelepovala, jsou nakonec tři body cenné. Pozitivem je, že mladší kluci se svým starším kolegům minimálně vyrovnali a nebyla na nich vidět nervozita. Druhým pozitivem dne je, že kluci jsou zocelení letní přípravou a tak ani po zákroku brankáře Kralup (popsal bych to asi tak, že šlo o smíšený styl, něco mezi Kung-fu a Jiu- Jitsu), který odnesl knockoutovaný Toms, zvládl tento neunávný křídelník dohrát celý zápas a dokonce také bodovat.

FbC Panthers vs FBC Kralupy n/V  8:4 (4:0, 2:2, 2:2)