Ženy A smetly Soběslav a berou z víkendu šest bodů

20160123_175928Nedělní utkání žen proběhlo proti tradičnímu soupeři ze Soběslavi. S tímto soupeřem se v rámci první ligy pojí většinou úspěchy, neboť nejméně poslední dvě sezóny jsme proti němu nezaznamenali prohru. Panterky to vzaly poměrně překvapivě. Od sobotního zápasu fanoušci mohli zaznamenat několik rozdílu. Vypadalo to, že nás postihl klasický český syndrom, neboli upravím hru podle kvality soupeře. Takto to vypadalo alespoň prvních pár minut. To co přišlo potom, bylo pro soběslavské hráčky jako noční můra. Na Banes, který naposledy sehrál překvapivě vyrovnané utkání s Plzní, šlo mnoho střel. Během třetiny dokázaly Panterky zaznamenat neuvěřitelných 28 střeleckých pokusů a z toho 6 vyšperkovaných branek. Dvě minuty před koncem zaznamenala čestný úspěch střelou backhandem Adéla Kubátová a stav 6:1 se už do konce třetiny nezměnil.

Druhá třetina začala dojmem, že se naše hráčky uklidnily, přece jenom vést 6:1 po první třetině je stav, který vás uklidní. Soběslav ale podstoupila masáž od trenéra a nekompromisně ztvrdily hru. Naše hráčky se pomalu dostaly do lehkých potíži. Ty se sice ihned neprojevily a Šarochová po výborné přihrávce Krauskopfové zakončila na 7:1. Hra na tělo soběslavských se brzo vyplatila a během minuty stačily vstřelit dva góly. To jim naštěstí nebylo nic platné. Excelentní střely a přihrávky vyústily ve 30 minutě k uzavření krásné první desítky. Pod salvou gólu a střel (22 střel a 5 gólu) pořadatelský stolek nestíhal zapisovat. Zápas, který byl dlouhý a často přerušován ale ještě neskončil.

Poslední třetina byla trochu vyhrocenější a na soběslavských byl vidět smutek a zdeptání. Po klidnějším výkonu obou mužstev třetina skončila 2:1. Kuriozitou třetiny se stal snad už jen poslední gól, který padl v čase 59:59 po ragbyovém průběhu hráčky utkání Ivy Benešové. Ta našla Kláru Šarochovou, která stačila dopravit míček do branky a završila, stejně jako supermanka Eva Krauskopfová (opět první v klubovém bodování), svůj hattrick.
Holky tak splnily své cíle a berou z domácího víkendu všechny tři body. Mohou také spokojeně dva týdny odpočívat, protože výjezd proti momentálně 5. Chomutovu a trápícímu se 14. Litvínovu, je čeká až první týden v únoru. Křest ohněm také zažila novicka v ženském A týmu Iva Benešová, která ve dvou zápasech získala krásných 5 bodů a hráčku nedělního utkání. Takže gratulujeme! Holkám a fanouškům děkujeme a do příštích zápasů se budeme těšit a držet palce.

FbC Panthers – Florbal Soběslav 13:5 (6:1, 5:3, 2:1) online

Autor: Tomáš Hruška