Juniorky nepřekonavše souhry osudu prohrály oba zápasy

EliteLitvinov2_3Naše juniorky čekalo druhé kolo nadstavby, kde je každý zápas prověří až za hranice jejich možností. První zápas byl přesně takového kalibru. Nastoupily proti nám děvčata z Chodova, což je tým, který je v práci s ženskou mládeží o několik kroků dále než my. To je nutné si přiznat bez jakýchkoliv příkras. Prostě začali dřív :) Už jen počtem trenérů nás převyšovaly čtyřnásobně. V první třetině na nás vlétly bez milosti a zasypaly naši obranu velkým počtem pohledných akcí a nebezpečných střel. Nám dlouho trvalo, než jsme si ujasnili, jak má naše obrana správně fungovat a soupeřky trestaly sebemenší chybu gólem (občas ani nebylo třeba udělat chybu). První třetina tak skončila na děsivě 8:0. Poté jsme trochu zamíchaly sestavou a malinko změnily systém bránění, abychom upevnily náš obranný val a nepouštěly soupeřky do tolika šancí. Plán se celkem podařil a do konce jsme dokázaly vsítit čestný gól, když se uvolnila Markéta Šporová a poradila si s gólmankou Chodova. Druhá třetina tak skončila 1:3 a holky jí opravdu odmakaly na sto procent. Do třetí třetiny jsme šly v podstatě se stejnými pokyny, ale sil již ubývalo. Ne tak Chodovu, na jehož střídačce byly háčky, které si na zápas přijely jenom zarybařit a smutně koukat. Opět jsme byly pod drtivým tlakem a hrdinně odrážely nájezdy Chodovských hord. Za zmínku pak stojí ještě hezky provedený nájezd Míši Neubergerové. Těžký zápas, který nám dal školu v bránění a také nás stál hodně sil, které bohužel chyběly v tom dalším, kde jsme se střetly s Bivojkami z Litvínova.

Mohl to být a chvíli i byl vyrovnaný zápas, nebýt velké nepřízně osudu. Skoro nikdy si jako trenér nestěžuji na náhodu či osud, ale tento zápas mi opravdu dal nárok. První třetina byla vyrovnaná a šance byly na obou stranách, soupeřky se pak ujaly vedení jenom díky naší chybě v rozehrávce. A pak to začalo. Nejprve se zranila Kačka Neubergerová (tímto posíláme přání, aby bylo vše co nejdříve zase v pořádku) tím, že nešikovně došlápla na kotník. Krátce poté jí následovala Kája Beranová, která nešťastně spadla na hlavu a velice pravděpodobně utrpěla otřes mozku (za ní také posíláme přání, ať je zdravá). Zůstalo nám tedy sedm statečných. Soupeřky vycítily šanci a dostaly nás pod tlak a začaly padat góly. Holky přestávaly stíhat v osobních soubojích, a že by někdo sebral sílu na útok, to bylo bohužel vidět velmi sporadicky. Třetinu jsme prohráli 4:0. Na začátku třetí se ještě Kája rozhodla (za souhlasu přítomné maminky), že to ještě zkusí. A ve čtvrté minutě nádherně prostřelila soupeřovu gólmanku. Těsně poté snížila Kačka Štěpánová, která za zápas vyběhala minimálně dvoje plíce. Chvíli to vypadalo, že ještě se zápasem něco uděláme, minimálně donutíme soupeřky, aby se bály o výsledek, ale bohužel rezervoár sil byl několikrát přečerpán. Soupeřky zvýšily na 6:2 a bylo jasné, že se již převrat konat nebude. Na přívětivějších 3:6 pak ještě snížila Kačka Štěpánová.

Všem holkám děkuji za nasazení a disciplínu (není snadné držet se, když Vám soupeř naloží drtivý výsledek a ještě se chová s přehlíživým pohrdáním). Zároveň chci vyzdvihnout výkon Veroniky Třískové, která předvedla několik perfektních zákroků a udržela se v psychické pohodě tam, kde by jiní již dávno seděli v koutku s krabicí kapesníků. Musíme makat a jezdit na zápasy se vším co máme, jelikož jak jsme věděli, mezi nejlepšími to bolí ;-)

FbC Panthers ELITE – Florbal Chodov 2:15
FbC Panthers ELITE – SK Bivojky Litvínov 3:6

Autor: Jan Tůma