Junioři A znovu v Boleslavi, tentokrát ale jen jeden a čtvrt zápasu

Již podruhé v řadě čekala juniory cesta do Mladé Boleslavi. Těšilo nás alespoň vědomí, že nastoupíme k dalším zápasům v nové hale (plačky nad „oblíbeným“ Pekařem z minulého článku máte jistě ještě na paměti), a tak nám ani nevadil časný odjezd z Prahy. V cestě za dalšími body nám stál FBC Start98 Kunratice a Tj Sokol Mukařov.

20160124 - Juniori AFbC Panthers vs. FBC Start98 Kunratice

Předehrou k prvnímu zápasu byl pozdní příjezd trenérů z důvodu zimního spánku nominovaného Paučka. Na jeho obranu lze říci, že si za celý víkend vybral smůlu pravděpodobně na dalších 15 let dopředu (kontumovaný ranní zápas v Berouně, na který nedorazil soupeř, zaspání odjezdu do Boleslavi, zmeškání nadlimitní lhůty limuzíny Patrika Míky, který se uvolil na něj půl hodiny počkat a ještě jedna bonusová perlička, kterou se dočtete v druhé polovině tohoto článku).

Nyní již k samotnému zápasu.

Utkání dramatické a napínavé až do posledních minut. Troufám si říci, že jsme po celou dobu utkání byli lepším týmem a soupeře držel ve hře především skvěle chytající brankář, který některé naše tradiční střelce (Vacenovský) přiváděl k šílenství. Když se nám nepodařilo proměnit ani trestné střílení (exekuci provedl Matouš Cipro, který sám sebe provedením nájezdu aktuálně odsunul v pořadí nájezdníků někam mezi brankáře Kobzu a Ptáčka), bylo zaděláno na drama. Soupeř tlačil a vytvořil si několik slibných šancí, které však skončily na opět bezchybném Kobzovi. Když ani hra bez brankáře soupeři ke srovnání nestačila, radovali jsme se z dalších 3 bodů, tentokráte až nečekaně vydřených.

FbC Panthers vs. Tj Sokol Mukařov

Před druhým utkáním konečně dorazil již zmiňovaný spáč a tak jsme byli připraveni v plné sestavě s 15 hráči a dvěma brankáři. Tedy alespoň jsme si to mysleli. Úkol vyplnit zápis dle přiložené předlohy dostal jeden z nejzkušenějších obránců našeho týmu Vašík Mudruňka. Vtípky na „rychlost“ vyplnění, lehkou dyslexii a podobné přešel bez povšimnutí a zápis statečně odevzdal k pořadatelskému stolku. Shodou okolností jej nenechal podepsat ani jednomu z přítomných trenérů, což se ukázalo býti našim štěstím. Pořadatel žádal doplnění zápisu, přičemž jsme zjistili, že nám nesedí počet hráčů na papíře s tím reálným. Po rychlé kontrole, jsme zjistili, že Vašík zapomněl do zápisu přidat našeho drobečka, pro tyto zápasy kapitána týmu, Davida Šimůnka. Situace nikterak závažná, kdyby pořadatel již nevyškrtal zbylá místa na soupisce. Požádali jsme o nový zápis, ale pořadatel měl bohužel přesný počet připravených formulářů k jednotlivým zápasům. Situace se nakonec zdárně vyřešila telefonátem prezidentovi (díky Štěpáne) a tak se Šimi mohl jít v klidu rozcvičit.

Utkání začalo našim tlakem, ze kterého jsme během prvních 7 minut vyprodukovali dva góly, když se dokonce po 758 minutovém půstu trefil i bývalý ostrostřelec Marhefka. Aby toho při nedělním dopoledni nebylo dost, začala se v hale objevovat malá boleslavská atrapa Niagarského vodopádu (do haly začalo ze střechy zatékat a rostoucí kaluž postupem času připomínala malé Bajkalské jezero). Po marném pokuse pokračovat v utkání byli rozhodčí díky tomuto nuceni zápas pro nezpůsobilost hrací plochy ukončit a tak si zápas zopakujeme (což také znamená, že Márfy zůstal nulometem). Pohled nažhaveného Paučka ve chvíli, kdy zjistil, že vážil cestu do Boleslavi kvůli třem střídáním a k seznamu nezdarů tohoto víkendu si tak může připsat další bodík, byl k nezaplacení.

A tak jsme se vrátili s třemi body do tabulky, obohaceni spoustou neočekávaných zážitků. V průběhu týdne můžete očekávat soutěž organizovanou juniorským týmem, prozradím již jen to, že půjde o poznávačku.

FbC Panthers – Start98 Kunratice 2:1
FbC Panthers – Sokol Mukařov -:- (ukončeno za stavu 2:0 pro nezpůsobilost hrací plochy)

Autor: David Kolář