Elévové A ukázali charakter a udrželi první koš!

Pro naše Elévy A nastal významný den. V minulém kole si vydobyli postup do vysněného, ale i trochu obávaného, nejvyššího koše a teď na tento úspěch chtěli navázat. Do cesty se jim ale začalo stavět až příliš mnoho překážek, z nichž komplikovaná doprava kvůli sněhu byla nakonec jen drobným detailem. Ukázalo se totiž, že marodka nepostihla jen hráče, ale i samotné trenéry!

20160123 - Elevove ATurnaj jsme zahajovali utkáním proti FBC Start98 Kunratice Black. V celé sezóně se zatím jen dvěma týmům daří vyhrávat první koš, a právě jeden z nich stál v tu chvíli proti nám. Kluci se do „Startíčku“ pustili s odhodláním, ale náš výkon byl přece jen ovlivněn nervozitou improvizovaného realizačního týmu (který se ze začátku snažil konkurovat alespoň svým počtem.) Soupeř měl navíc výborně secvičené standardní situace a zejména díky nim si již do přestávky získal třígólový náskok, který později ještě výrazně navýšil. Našim klukům patří dík za to, že zápas dohráli aktivně a aspoň trochu zkorigovali skóre, což byla jiskřička naděje do dalších bojů. Celkově se nám ale vstup do turnaje nevydařil a odešli jsme poraženi 9:3.

V dalším utkání nás čekali BLACK ANGELS 2005 (a ano, to je ten druhý tým, který zatím vyhrává v prvním koši!)  My jsme ale mezitím posílili náš celek o agenta ročníku 007 Prokopa Hlaváče a takticky jsme (byť vedeni jako domácí) oblékli rozlišováky agresivních barev. Odhodlání kluků bylo veliké a byli jsme to my, kdo šel do vedení! Ten pocit jako by nás ale omámil, na chvíli se ze hry vytratil důraz, a zkušený soupeř toho dokázal velmi rychle využít a skóre otočit. Zápasu rozhodně nechyběly vypjaté situace. Fanda nás podržel při nájezdu a následné oslabení jsme také dobře ubránili. Z vítězství 5:2 se nakonec radovali Black Angels (pozdější vítězové celého turnaje), ale naši kluci se za svůj výkon rozhodně stydět nemuseli!

Věděli jsme, že pro nás nejdůležitější zápas – o udržení – nás teprve čeká. Na tuhý boj jsme se naladili jak na střídačce, tak v hledišti (řady fanoušků rozšířily dokonce i sestřenice!) Proti nám stála Sparta, ale borci v pantherských dresech byli odhodláni nechat na hřišti zbytky svých sil. Výkřik Heeej Panthers na začátku utkání byl doslova ohlušující. Brzy se dostavil i střelecký úspěch! Naši hráči neztráceli koncentraci a pokračovali ve fyzicky náročném stylu hry. Obě lajny se vzorně střídaly ve skórování a všichni šli dál urputně za vítězstvím až do vítězného odpočítání posledních vteřin. 5:0!  Z bouřlivých oslav vybírám: „První koš!“ a „Co teď?“ :-)

Za všechny rodiče, ať už jsme náš tým podporovali z jakéhokoli místa v hale, bych chtěl klukům poděkovat. Pochvalu určitě zaslouží Prokop  – za velice smělou hru a hodně vyhraných soubojů – a Fanda za standardně výborný výkon v naší svatyni. Věřím však, že je správné pochválit opravdu celý tým, který bojoval jako jeden muž a ukázal morální sílu, když se nenechal vykolejit nepříznivými událostmi a trpkými porážkami, ale šel dál tvrdě za svým vítězstvím. Díky, kluci!

FbC Panthers – Start98 Kunratice 3:9
FbC Panthers – Black Angels 2:5
FbC Panthers – Sparta Praha 5:0 (o 5. místo)

Autor: Pavel Petráň