Střeleckou neúspěšnost vyvážily Ženy A velmi kvalitním výkonem

20160123_175933 Panterky začaly první zápas vskutku netradičně, a to bez svých hlavních trenérů Jenšíka a Tůmy. Výborně tyto borce nahradil vyfešákovaný trenér ženské rezervy Martin Bajer (tímto děkujeme).  Jako tradičně se ale objevily problémy z časomírou, která po dobu dvou minut nefungovala. První minuty měly jasně pod kontrolou naše hráčky a během chvíle vystřelily pět střel. Až v sedmé minutě naše obrana zažila první problém. Štírky utočily většinou resp. výhradně z protiútoku. Hra budějovických byla obtížně prolomitelná a hosté se nebáli přitvrdit hru. Hned třetí z protiútoků byl pro naše hráčky osudný. Chybu v obraně využila Dostálová. Holky nepolevovaly na tlaku, ale další chyba v obraně znamenala opět gól v naší síti. Skalní fanoušci, kteří dorazili i v tuhé zimě nevěděli, co si mají myslet. Po slušných 14 střeleckých pokusech nepadl ani jeden gól do brány hostů. Smůlu prolomila až Škopánová ve 13. minutě krásným vyjetím od levého mantinelu a excelentní tahovou střelou. O minutu později přišel obraný faul kapitánky Šusterové, bez kterého bychom pravděpodobně inkasovali. V nájezdu si budějovická Janošťáková s naší gólmankou Casado neporadila a následnou přesilovku Štírky nevyužily. Po chumelenici u brány dokázala v 17. minutě propasírovat gól Nováková a radost z vyrovnání byla na světě.  (Za první třetinu stojí především za zmínku excelentní nahrávky od Terezy Burdové pozn. redakce). Ke konci byla ještě v šanci Škopánová, ale trestuhodně promáchla.
20160123_175248 Druhá třetina začala v duchu konce té první. Dorazil i zkušený matador Jan Tůma, aby převzal otěže trenérství. Holky jakoby se zalekly toho, že by mohly vstřelit gól. Tlak, který dokázaly vyprodukovat, měl, nebojím se říci, extraligové poměry. Bohužel z přibližně 23 střeleckých pokusů mohli pořadatelé zapsat sotva polovinu. Bránu se pokoušely trefit několikrát Krauskopfová, Lochmannová i Nedvědová z obrany, ale většinou šly pokusy milimetry nad horní tyčku. Hosté se dokázali prosazovat jen z brejků, které naše obrana úspěšně bránila a ke gólmance Casado se dostalo jen po třech střeleckých pokusech. Na pozici hráčky třetiny vystřídala Burdovou Lochmannová, která si svou hrou vysloužila obdiv expertů. Střelecké pokusy ale neproměnila v gól, a tak naše holky čekala poslední třetina proti těmto tuhým soupeřkám v nepozměněném stavu.
Divák ani na začátku poslední periody neměl s efektností problém a po pokusech Škopanové a Šarochové už jen doufal v ten tížený gól. Ten naštěstí přišel ve 44. minutě po vykoupání gólmanky hostů Šarochovou a obrat byl dokončen. Tlak našich hráček na chvíli po vstřeleném gólu polevil, a hned na to budějovická Dostálová využila okno před bránou a naběhla si do mezikruží, kde vsítila. Panterky pak ještě pustily několik budějovických hraček do akce, gól naštěstí nepadl. Později přišel opět náš tlak. To, co naše hráčky nedokázaly proměnit, ježilo chlupy na kůži. Svou střeleckou nepřipravenost potom obrátila i kanonýrka Krauskopfová po posunutí Nedvědové přízemní střelou do levého spodního rohu, a jak později zjistila, překvapila nejen protihráčky a diváky, ale také sama sebe, protože se začala radovat až po honosné reakci diváku. Tlak Českých Budějovic v poslední minutě už nic nezměnil a tak se můžeme radovat ze tří krásných bodů.
V prvním střetnutí, které bylo pohárové, porazily naše hráčky Budějovice 10:1. To dávalo do ligy jistou naději, že by Budějovice býval nemusel být tak nepříjemný soupeř. Opak byl pravdou a hned v dalším střetu Panterky ukořistily „jen“ výhru v prodloužení 7:6. I tuto sobotu byly Štírky tuhým soupeřem a z výhry 4:3 se můžeme opravdu radovat. Výsledek ovšem neodpovídá počtu střeleckých pokusů (44:20). Ve výsledku se diváci mohli radovat nejenom z výhry, ale i velmi dobré hry, na které můžeme do příštích střetnutí stavět.

FbC Panthers – FBC Štíři Č. Budějovice 4:3 (2:2, 0:0, 2:1) online

Autor: Tomáš Hruška