Muži A poprvé klopýtli, přesto vezou z víkendu dvě výhry

O víkendu zaznamenali Muži A první ztrátu bodu za výhru v prodloužení

2016011 - Muzi AV rozjezdu v novém roce na náš mužský elitní tým čekali Athletics Praha (7:8p) a Pionýr-PS Akademie Sportu-NBK (2:8).

Vítězství v prvním zápase se nerodilo nijak růžově. Po první třetině na tabuli svítilo skóre 1:2, což zapříčinily zejména 2 vyloučení Jakuba Rybky, a do šatny se tedy šlo bez úsměvu na tváři. Povrch v Čakovicích nám vůbec nepřál – nohy neposlouchaly, balonek skákal, ale hvězdy umějí hrát za každé situace. Soupeři jsme ve druhé třetině nechali ještě prostor skóre navýšit na 7:3. Důrazné a jasné instrukce ze šatny od trenéra Jenšíka o druhé pauze tým nastartovaly a zejména Tomeš se blýskl hattrickem. Za nerozhodného stavu po základní části následovalo prodloužení, které ukončil kapitán Kolář v čase 62:37 svojí klasickou střelou.
Na druhé utkání z víkendu jsme museli vyjet mimo Prahu do šedesát kilometrů vzdáleného Nymburka. Čekal nás o trošku lepší povrchu, ale domácí aréna je domácí aréna. Hráči byli draví do útoku, ale někteří už pak nestíhali nebo zapomínali také na zadní vrátka. Je sice hezké, že důvěřují gólmanovi, ale tyto elévovské chyby by se neměly stávat. Často jsme prohrávali osobní souboje. Soupeř hrál jednoduše a důrazně. Naštěstí jsme nedali nic nadarmo a pro změnu kapitán Kolář přispěl hattrickem a navázal tak na zápas s Athletics.
V obou zápasech podrželi tým gólmani a nikdo se výrazně nezranil. Po prozatímních 15 zápasech se hřejeme na čele tabulky s náskokem 9 bodů. Další boj o body se uskuteční v neděli 31. 1.2016 proti FBC Kutná Hora ve Zruči nad Sázavou.