Muži B z boje za polovic

20160116 Mb Kolín a FalconPapírově slabší soupeři čekali na naší mužskou rezervu v Kostelci nad Černými lesy, kde se odehrál první turnaj letošní sezony a na tento úspěšný vstup jsme si přáli navázat. Cestu nám ale zkřížili tentokrát méně florbalové týmy než v prvním kole, a tak bylo jasné, že to bude spíš boj než přehlídka krásy. Doplněni jsme byli o kluky z áčka, kteří se vracejí po zranění a juniora Vaška.

Jako první nás čekalo Béčko Kolína v sestavě se Standou Dudkem, který u nás hrál vloni. Zápas začal parádně, když v 14. sekundě už šla na hřiště třetí formace za stavu 1:0 z hole Martina Šády a šťastné teče. Kolín srovnal, nedal nájezd a Buchta do přestávky zvýšil, za nás se pak ještě trefil Dopita z nájezdu, dvakrát Škvor a nakonec klasickým bekhendem primitiva Buchta. Konečné skóre tedy 6:3, byli jsme sice lehce více na balonu, asi jsme byli i lehce lepší, ale soupeř nám dělal velké problémy pohybem a důrazem před bránou a naší zbytečně složitou hru dokázal trestat.

Utkání se známějším Falconem bylo podobné, jen tedy možná ještě o něco tvrdší a rozhodčí s heslem „oba stejně“ vedli utkání k bitvě na nože. Problém byl ale hlavně v tom, že soupeř byl na nás vyhecovanější a chtěl vyhrát a my tolik ne a pořád jsme se tím nechali rozhazovat. První třetina ještě jakž takž šla, ale příliš často jsme Falcony pouštěli do šancí, ty ale neproměnili, takže jsme si v klidu hověli dál, stav byl vyrovnaný po Kostřicově primitivním bekhendu a Hanzlovu zakončení z otočky, kterou piloval na vánočním turnaji, takže optimisté měli i dobrou náladu. Druhá třetina byla ale ve znamení varovných signálů, že musíme začít něco dělat. To se nestalo a soupeř toho využil v 11. a v poslední minutě druhé části. Třetí třetina, ač znamenala zlepšení hry z naší strany, ale již na zápase nic nezvrátila, protože zbrklostí a nepřesností jsme se sami vynulovali a soupeř už jen těžil z naší rozpadlé obrany.

Jednou větou tedy hrůza a děs a připomenutí toho, že pokud jdeme do zápasu ne naplno a koncentrovaně, zároveň bez psychického odhodlání a dodržování pokynů, navíc bez podepření nějakým individuálním výkonem, že můžeme jenom těžko někoho porazit.

FbC Panthers B – FBC Pitbulls Kolín B 6:3 (2:1, 2:0, 2:0)

FbC Panthers B – Floorball Club Falcon 3:7 (1:0, 1:4, 1:3)