Dorostenecké Béčko dvakrát s pěti góly

20160116 Kb Athletics a BohemkaDorostenecká rezerva vyrazila po zasněžené dálnici vstříc dalšímu turnaji, který se konal v Berouně. Prvním soupeřem nám byl celek z druhé příčky tabulky, pražští Athletics. Poslední srovnání s nimi dopadlo pro naše pušky těsnou prohrou, a tak jsme jim měli co vracet. Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned po třiceti vteřinách rozvlnil síť Lávička, což doplnil svou klasickou oslavou jako z finále Stanley cupu. Soupeř ovšem rychle odpověděl a tím odstartoval přetahovanou o vedení v zápase, kterou zastavila až siréna oznamující konec první třetiny a do kabin se šlo za smírného stavu 3:3. V druhé třetině jsme měli více ze hry a soupeř si s naší hrou příliš nevěděl rady, ale byl to bohužel on, který po našem lehkovážném bránění dvakrát skóroval. My jsme jen korigovali stav v oslabení, kdy překonal gólmana Jebousek svým nadpozemským zakončením do víka. Bohužel třetí třetina se nám vůbec nepovedla a nechali jsme si dávat od soupeře laciné góly, které plynuly z naší nedůrazné obrany. Soupeř tak v klidu navýšil skóre, a protože my jsme vsítili ve třetí třetině pouze jednou, tak konečný stav byl 9:5 pro chlapce z Athletics.

O rychlý přesun z Děkanky do Berouna se zasloužily České dráhy. A hádejte co mají České dráhy a Česká pošta společného? Schválně jestli Vám to dojde. Ale zpátky na halu Eden Beroun, kde nás čekal druhý soupeř tzv. zelenobílá síla, a síla to opravdu byla. Naši borci byli poučeni chybami z posledního zápasu, ze kterého musel trenér odejít a druhý přijet, aby mohl hájit naše klubové barvy. Do zápasu se pustili s jasnou vizí důrazné a jednoduché hry. Ovšem, kde nic není, ani smrt nebere. První třetinu byl soupeř šťastnější a ukončil ji 1:2 ve svůj prospěch. Po poradě a prohození lajniček jsme se osmělili a začali dělat z bohemáckého golmana hvězdu. Jak se říká: „Nic netrvá věčně a každá hvězda jednou vyhasne“ a tak z čepele Adama Jebouska bylo srovnáno na 2:2. A začali jsme od začátku. Ovšem soupeř se nevzdával a dokazoval svojí bojovnost a tvrdost, se kterou jsme měli dost problémů. V poslední třetině už jsme konečně byli ve vedení, kdy se pohlednou kombinační hrou prosadil Filip Z. 3:2. Převzali jsme otěže zápasu a zdárně udávali tempo hry. Samozřejmostí je, že fatál sem tam nastal, ale ten naštěstí soupeř netrestal. Ondra totiž nikomu neřekl, že po první třetině zavřel vstup do své svatyně a všem říkal Gandalfovo „NEPROJDEŠ,“  soupeř byl bez šance. Skóre už pak navýšilo duo Adam J. a do prázdné brány František N. Kdy to soupeř ještě zkusil poslední 2 minuty do konce v 6 hráčích.

Z turnaje si dorostenci vezou hořkou porážku, ale taky o to důležitější chuť vítězství. Děkuji.

FbC Panthers B – Athletics Praha 5:9 (3:3, 1:2, 1:4)

FbC Panthers B – FbŠ Bohemians C 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)