Dorostenci A proti přesile obstáli

20160117 Ka SKV a LhokamoNe úplně snadnou situaci měli Dorostenci A před svým nedělním turnajem – již dopředu bylo jasné, že se bude muset obejít bez svých hlavních opor, ale seznam absencí se nakonec rozrostl na pětici hráčů a ani ze Starších žáků se nedalo doplňovat. První zápas s domácími Vinohrady jsme tedy odehráli v osmi hráčích v poli, až na druhý zápas povolal zaskakující trenér ještě dva hráče z rezervního týmu. I přesto získali plný počet bodů.

FbC Panthers – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:3 (2:2, 0:0, 3:1)
Osm proti šestnácti, to byl poměr obou týmů při nástupu. Jak ale trenér před zápasem upozornil, na hřišti je jich (pokud nenaštveme rozhodčí) stejně, což hráčům dodalo klid a odkývali i všechny další informace. Toho využili domácí sokolové a již v páté minutě Jenda Kobza v naší brance podruhé kapituloval a naši borci jen těžce dýchali a nepřestávali se divit. Naštěstí se rychle probrali a po velmi rychlé opakovačce a opětovném odkývání se naše hra změnila, zejména zefektivnila a Tomáš Marhefka svými dvěma přesnými trefami zajistil vyrovnání ještě do přestávky. Po ní jsme začali hrát ještě lépe a Vinohrady zatlačili na jejich půlku a byli aktivnějším týmem, jenomže koncovka selhávala a my se zastřelovali. I soupeř měl několik šancí, ale Kobza nedal nikomu šanci no a tak druhá část skončila bez branek a do třetí části jsme i přesto nastupovali se sebevědomím i méně zadýchaní. O osudu zápasu pak rozhodli dvěma slepenými góly ve čtvrté minutě Záveský s Hradcem a zápas byl v našich rukách. Sil ale ubývalo a pozornosti jakbysmet, ukolébaní tím, že soupeř byl dost často neškodný a brankář Kobza si své zákroky vyloženě užíval jsme přestali bránit a v deváté minutě domácí snížili na 3:4 a samozřejmě ožili. To už jsme museli opravdu zalézt a bránit poslední minuty, protože na nějaké parády nebyl čas. Trpělivost přináší růže a Marhefkovi pak hattrick a pojišťovací gól v 13. minutě a vydřené tři body pro naše borce.

FbC Panthers – Lhokamo Praha 10:5
Jak již bylo napsáno, na zápas se spřáteleným týmem Lhokamo, který mimochodem ve svém prvním zápase uhrál bod za nešťastnou remízu se Spartou, byli povolání dva kluci z rezervy a členové elitní rudenské jednotky Petr Škoda a Fanda Novosad a byl to jejich debut za A tým, v případě prvního jmenovaného přišel záhy i první vstřelený gól. Soupeř se prezentoval sympatickou a obětavou hrou a my jsme se snažili a o pěkný a kombinační florbal, což se nám, vzhledem k únavě a jistému uspokojení, dařilo jenom z části a přestože soupeř často ohrožoval Ptáčkovu branku a vstítil i parádní góly, naše barvy byly efektivnější a i přes velký odpor soupeřova brankáře jsme dosáhli jednoznačného výsledku. Čtyři trefy zaznamenal štírek Tomáš Hradec.