Céčko a soupeři ze starých časů

20160116 Mc BUH a VormsBudiž provolána všechna čest a sláva těmto florbalovým čarodějům, kteří i po takové době jsou schopni hrát závodní florbal a rozdávat tolik radosti i bolesti. Aby taky ne, když většina hráčů jejich soupisky má nahráno více než polovina naší soupisky dohromady. Zkrátka takový generační střet. Pro oba zápasy to bylo společné. Tempo dost mizerné, ale místo toho, abychom toho využili, tak jsme začali chodit taky. I tak jsme ale byli rychlejší, ale nebylo to k ničemu, veteráni jsou efektivnější, to je jejich práce a svou zarputilostí, živenou zaprášenými úspěchy i vlastní ješitností nás nezřídka přehrávali. Co už bylo ale našim mladíkům sympatické méně, bylo často nesoudné a nesportovní chování velké části jejich týmu, nedůstojné tomu, že jsou to tátové od rodin v pokročilém věku. Je pak na nás starších hráčích našeho týmu vysvětlit těm mladým, že tito florbaloví kmeti zaslouží naší úctu, respekt a porozumění, protože jsou to vlastně oni, díky kterým si můžou ti mladí dnes již přijít k hotovému, nechat si naložit a ještě dostat seřváno, že je to on, kdo fauluje. Mladíci často také zapomínají na sociálně stabilizační rozměr florbalu pro pokročilé – uvědomte si, že pro tyto kluky, kteří musí být celý týden slušní v práci a milí na manželku a hodní na děti je takový turnaj jedna z mála možností, kdy můžou dát spravedlivý průchod všem svým bolům a frustracím. Mějme tedy s nimi pochopení a soucit, když sípavým hlasem s tváří zkřivenou bolestí vyhrožují rozhodčím, že z toho udělají bramboračku, zaslouží si ho. Nezaslouží si ho ale na hřišti ve výsledku a přijměme tedy usnesení, že je musíme vždy porazit, aby jejich hněv byl ještě oprávněnější.

V prvním zápase to bylo soupeření střeleckých impotentů, a díky našemu veteránu Ghalimu a Zekemu v bráně jsme uhráli alespoň remízu. Zápas s Vorms byl vyhecovaný nadstandardně, protože hned v první minutě vrazil hráč soupeře do Michala Buchty a ten jak odlétával, tak bacil Martina Sýkoru do čela a ten si myslel, že to bylo schválně. O chvíli později se pak Michal Rudolf vlivem své nemotornosti srazil s jiným soupeřem a opět si to Vorms vyložili jako zlý úmysl a začali se předhánět v tom, kdo se pomstí krutěji a kdo bude na rozhodčích reklamovat větší hloupost primitivnějším způsobem. Na tomto místě je třeba pochválit náš tým, který se choval disciplinovaně a respektoval rozhodčí a nediskutoval s nimi. Ještě v první třetině si pak všimli toho, že Michal Buchta, kterého nám škrtli v prvním zápase, byl chybou trenéra nenapsán v tom druhém. Takže pětiminutové oslabení, to ale už soupeřům nešlo vůbec, a díky němu, jsme se uklidnili, začali hrát a nebýt bývalé legendy Martina Brixího, nebylo by v zápase o čem hovořit. Hvězdou naší rezervy byl pak David Neymar Hejzlar, který dal 4 góly!

FbC Panthers C – SK B.U.H. Praha 1:1

FbC Panthers C – F.C. Vorms Praha 5:4