V novém roce čekala Ženy ztráta za výhru v prodloužení

Ženy A - ChlumecV mrazivém sobotním odpoledni vyrazily naše ženy do Chlumce nad Cidlinou, kde je čekaly soupeřky z Hradce Králové.  Aby stěžování bylo učiněno zadost, tak je třeba říct, že úroveň haly byla naprosto mizerná, hřiště bylo snad ještě menší než naše domácí, pokud chtěl trenér něco říct hráčkám během utkání, tak musel zasáhnout do hry, jelikož prostor pro střídačku nebyl dostatečný ani pro samotné hráčky. A ohledně povrchu by se dal napsat samostatný report.

Samotný zápas měl průběh, na který už si bohužel začínáme zvykat. Dal by se nazvat dobývání velmi dobře opevněného hradu, ze kterého nás čas od času polije vařící smůla. Soupeřky dobře bránily svoji polovinu a vyrážely k nepříjemným protiútokům, případně zkoušely překvapit naši obranu dlouhými loby za obranu. Každý tým má s takovým stylem hry problémy, ale my jsme na to experti a to zejména díky naší skoro až totální nemohoucnosti v zakončení. Samozřejmě se také dá vychválit brankářka, která Hradec opravdu podržela, ale v této rovnici jsou vždy dva členové a byly to naše hráčky, které ji nechaly vyniknout (a ano několikrát jí pomohla i tyč). To ale nic nemění na tom, že pokud chceme bojovat o příčky nejvyšší, tak takové zápasy musíme vyhrávat a především proměňovat šance, které si pracně připravíme, případně je dostaneme od soupeře zdarma.

Pokud by naše produktivita byla dle našich představ, tak si odvážíme určitě tři body a brankový rozdíl by byl minimálně o tři góly, jelikož přes všechny výhrady odehrály holky výborný zápas (především kombinačně). Takto nám bohužel musí stačit dva body za výhru v prodloužení.

FbC Panthers – IBK Hradec Králové (2:1, 1:1, 0:1 0:1) online