Honička v poslední třetině přinesla tři body pro Ženy A

imageNa druhý den se Panterky vydaly o kousek dále, a to do Vysokého Mýta. V hale bylo velké teplo a hřiště opět malé (narážka na sobotní zápas pozn. redakce). Zápas konečně začal a už od první minuty jsme mohly slyšet pokyny domácího trenéra: „ Zahoď, stůj.“ To jsme ale ještě nevěděly, že tohle bude to jediné, co od něj uslyšíme, kromě mnoha nadávek na výroky rozhodčího. Naše Děvčata si v klidu předávaly balónky ze strany na stranu, sem tam nějaká střela, ale beton před domácí brankou byl k neproražení. Laxní a pomalý návrat do obrany zapříčinil první gól domácích. Panterky se na sebe jen tak pousmály s myšlenkou, že stejně nakonec vyhrají. Ale za nedlouho prohrávaly 3:0, a to už nebyla žádná sranda. Začalo to být celé zoufalé.

Druhá třetina se odvíjela v podobném stylu, ale i přesto se našim holkám podařilo snížit na 3:1. Vzápětí na to však dostaly gól a stav byl 4:1. Od té doby se nic nedělo. V hale bylo slyšet pořád jen to samé dokola: „Zahoď, vrať se, stůj, balón, čistý, hraj!“ Florbalu v podání Vysokého Mýta jsme moc neviděly, spíše hrály hru, jak lépe zabarikádovat vlastní branku s šermíři na krajích, které úspěšně osekávali kohokoliv, kdo se pokusil proniknout dovnitř. Když nestačily hokejky, pomohly nohy a nejedna z nás skončila z ničeho nic na zemi. Všechno zlé a nespravedlivé se ale nakonec v dobré obrátilo! Stačily nám na obrat jen 3 minuty. Napoprvé se trefila Natálka Sátrová, o 20 sekund později po krásné akci umístila gól do domácí branky také Jana Rosmusová a o minutu dále srovnala skóre Lýdie Baráková. Holky z Mýta poctivě plnily pokyny svého trenéra a opravdu jen stály a vyhazovaly míčky. Sem tam nějaká sběhla k nám na polovinu, ale tam si s ní poradily naše obránkyně, a tak musela cupitat zase zpátky a bránit pevnost. Ale to by v našem týmu nesměl být statečný kůň s přesnou muškou. Nejprve Natálka zvýšila zápas na 5:4 a o něco později úplně ze stejného místa s nepřítomným výrazem přidala ještě jednu branku a na tabuli svítil stav 6:4. To se domácím moc nelíbilo, ale s výsledkem už nedokázaly nic udělat.

Děkujeme holkám za pevné nervy a za tak krásně otočený zápas. Velké dík patří i Lukášovi Jenšíkovi, že tento víkend přežil ve zdraví a neleží teď v nemocnici se srdeční příhodou.

FbC Panthers – FTC Vysoké Mýto (3:0, 1:1, 0:5) online