Elévové B brali na prvním lednovém turnaji druhé místo

Rozjeté Elévy B zastavila až Sparta.

20160110 - Elevove BNový rok zahájili Elévové B turnajem v Benešově, kde nás kromě mírně namrzlých silnic potrápil i dovedně ukrytý vstup do haly.  Mnozí Panteři obkroužili halu úplně celou, než jsme se konečně všichni našli. Přes tyto úvodní překážky se ale kluci rychle přenesli a s chutí se pustili do přípravy na turnaj.

První zápas s Benešovem jsme začali ve velkém stylu, hned v první minutě se trefil Šimon Fencl a otevřel tak stavidla brankostroje, kdy velmi rychle následovala trefa Jakuba Nového z druhé lajny, a další gól přidal Jirka Novák z třetí lajny. Byl to velmi slibný začátek, kdy každá lajna byla schopná dát gól a prosadit se.  Pak nám ale došla munice a do poloviny zápasu jsme už gól nevstřelili. Zato soupeř se prosadil hned 2x. Jeden gól dal z nájezdu, kdy jsme byli potrestáni za postavení hráče v brankovišti (na to jsme doplatili bohužel ještě jednou v druhém zápase). Za stavu 3:2 byla polovina zápasu překvapivě odpískaná již po 8 minutách. Nestačili jsme se divit. Pak se diskutovalo, volalo, hledalo na internetu, abychom se nakonec ubezpečili, že se opravdu v této kategorii hraje 2x 10minut, nikoliv 2x8minut, jak hráli v prvním zápase. Gentlemansky jsme se domluvili, že druhou půlku trošku natáhneme, tak abychom dostáli pravidlům, takže se nakonec hrálo 12 minut.  Po těchto zmatcích následovala divoká přestřelka, kterou začal Vojta Ježek a pak se prosadili i další ostrostřelci – Jirka Novák, Jakub Nový a Matyáš Mlčoch. Také soupeř se docela činil a ve chvíli, kdy jsme vedli 8:6 a probíhala již desátá minuta zápasu, vstoupil do našich řad trošku neklid. Bylo to vyvoláno zmatky s „prodloužením“, rodiče gestikulovali, že máme skončit a kluci chvílemi nevěděli koho poslechnout. Naštěstí toho soupeř nevyužil a po dalším gólu Vojty Ježka jsme již benešovské kluky do naší brány nepustili. Jirka Novák pak utkání zakončil hattrickem. Celý zápas jsme nepustili vedení z ruky, a přestože jsme se nevyvarovali chyb (naší Achillovou patou jsou stále volní hráči před brankářem), tak jsme zaslouženě vyhráli.

Po jednozápasové pauze, kdy se kluci pořád ptali: „ A jak vypadají ti z Athletics? Jaké mají dresy?“, kteří ještě 15 minut před zápasem nebyli v hale, jsme se konečně dočkali. Soupeř bloudil celým Benešovem a rozcvičku si dali poklusem, protože celkem navštívili 3 haly, než nalezli tu správnou.  Takto rozjetí nastoupili i do zápasu a dali rychlý a pro nás smolný gól – o břevno do tyčky a od brankáře až do brány.  Kluci byli chvilku jako opaření, neběhali, nevěděli, co se děje a jak z toho ven. Naštěstí se do zápasu obula druhá lajna a Matyáš Hlaváč srovnal skóre na 1:1. V tu chvíli se probudili i ostatní a pustili se do zápasu se stejnou vervou jako v prvním zápase.  Do konce první poloviny se trefili ještě Jiří Novák, znovu Matyáš Hlaváč a na konečných 4:2 upravil Martin Hucl. Všichni jsme byli tak rozjetí, že jsme ani nepostřehli, že je polovina zápasu. Do druhé půlky nás nasazení neopustilo a branky létali dále. Spanilou jízdu započal Prokop Hlaváč, další 2 góly střelil Matyáš Hlaváč a přidal se i Jirka Novák. Ani soupeř nezahálel a zdatně nám sekundoval, ale přeci jen jsme byli úspěšnější. Skóre bylo v té chvíli 8:4. Pak se ovšem Athletics vzepjali a přestože Jakub Reguli vychytal nájezd, tak se pomocí proměněné přesilovky dostali zpátky do zápasu a 20 sekund před koncem dotáhli na 8:7. Naštěstí kluci na tabuli vůbec nekoukali a bojovali jako lvi, takže jsme vedení uhájili a zvítězili. Radost všech Panterů byla veliká.

Díky dobrému výsledku a šťastnému losu jsme hráli hned první zápas o umístění. Čekala nás Sparta, soupeř, na kterého nemáme dobré vzpomínky.  Tento zápas se ale předchozím vzájemným zápasům zpočátku vůbec nepodobal. Velmi brzy vsítil Jakub Nový gól do branky soupeře a ten se začal bát.  Minimálně polovinu první půlky jsme byli soupeři více než zdatným protivníkem a tak po 10 minutách svítil na tabuli velmi lichotivý výsledek 1:3 (jak známe trenéra soupeře, měl pravděpodobně o přestávce velmi důrazný proslov ke svým svěřencům).  Do druhé poloviny zápasu jsme nastoupili s odhodláním, že konečně odčarujeme zakletou klec brankáře soupeře, protože o tyčky a neproměněné šance nebyla na naší straně nouze. Bohužel nám trošku došly síly a po několika gólech i odvaha a zkušenější soupeř tak vyhrál poměrem 1:9. Přestože tomu výsledek neodpovídá, tak kluci bojovali (zejména ti nejmladší) jako pravé šelmy a Jakub Reguli podal v bráně obdivuhodný výkon, kdy vychytal spoustu vyloženě gólových šancí a soupeři nedal vítězství zadarmo.

I přes prohraný zápas kluci sklidili od všech zaslouženou pochvalu a potlesk a po sladké tečce odjížděli domů s dobrým pocitem, že si konečně zahráli florbal, který jim celé Vánoce chyběl.

Děkujeme rodičům za podporu, protože ta pro nás byla dalším hráčem na hřišti.

FbC Panthers – Florbal Benešov 10:6
FbC Panthers – Athletics Praha 8:7
FbC Panthers –  Sparta Praha 1:9