Hrozivé první třetiny stály Juniory B body

Rezerva juniorů si rezervovala poslední den v týdnu na florbal a vyrazila na 7. kolo ligy do daleké Vlašimi.
20160110 - Juniori BPrvní zápas proti Olympu jsme byli po celý zápas lepším týmem na hřišti. Jediné, v čem nás soupeř převyšoval bylo využívání gólových šancí. Na první gól se čekalo až do konce první třetiny, kdy jsme 5 vteřin před jejím koncem inkasovali a Olymp tak šel do šaten za poněkud překvapivého stavu 1:0. Ve druhé třetině nám uschnul zvlhlý střelný prach a zaslouženě jsme otočili skóre na 4:2. Začátek třetí třetiny byl ale velmi ospalý a svojí laxností jsme nechal soupeře vyrovnat. Jeho radost ovšem trvala pouze 12 vteřin a když 4 minuty před koncem zápasu zkompletoval svým třetím gólem v utkání hattrick kapitán Pauček, už jsme jen takticky dohrávali na půlce soupeře.

Vstup do druhého zápasu byl stejně vlažný jako teplota v hale a tak když po 10 minutách svítilo na časomíře skóre 1:5, mohli jsme si jen drbat hlavy, neboť hra byla sice vyrovnaná, ale byl to právě soupeř, kdo dokázal dávat góly a bohužel jsme mu v tom ani moc nebránili. Do konce třetiny jsme ještě snížili díky šikovnému signálu dvojice Pauček-Vobecký (“prohraj buly a zavěs“) na 2:5, i tak ale následoval hodně důrazný přestávkový čoud. Do druhé třetiny jsme vlétli po hlavě a hra byla plně v našich rukou, bohužel jsme z tohoto souvislého tlaku dokázali zásluhou Petra Škody vstřelit pouze jednu branku a to až 11 vteřin před druhou sirénou. Do poslední třetiny jsme vlétli podobně jako do té druhé a bohužel také jako v předešlé části to bylo bušení do zavřených vrat soupeřovy obrany. Tlak jsme ovšem stupňovali, což vedlo faulům soupeře, který nám 3 minuty před koncem nabídl přesilovou hru, ve které jsme sice dokázali překonat soupeřova gólmana, jeden z obránců ale operoval v malém brankovišti a měli jsme možnost trestného střílení. Z toho jsme sice branku nedali, mrzet nás to ale nemuselo, neboť o pár vteřin později během dvojnásobné přesilovky podruhé v zápase skóroval Škoda. Do konce zápasu zbývalo už jen 96 vteřin a tak nebylo na co čekat, oddechový čas a závěrečné instrukce pro hru 6 proti 4. Závěrečný tlak ovšem tížený gól nepřinesl a tak jsme soupeři překvapivě podlehli o 1 gól. V zápase jsme sice měli více ze hry a dle mého názoru jsme byli i lepší tým, ovšem prospaná prostřední část první třetiny, kdy jsme během necelých 4 minut inkasovali čtyřikrát (první lajno, styď se!) nás stála body. Můžeme se stokrát vymlouvat, že jsme měli více šancí, že jsme několikrát trefili tyčku, ale florbal se hraje na góly a těch dal více soupeř a mohl se tak radovat ze své první výhry v sezoně

FbC Panthers – FbK Olymp Praha 6:4 (0:1 ; 4:1 ; 2:2) – B: 3x Pauček, Vobecký, Novosad, Tesař

FbC Panthers – FbK Neveklov 4:5 (2:5 ; 1:0 ; 1:0) – B: 2x Škoda, Pauček, Novosad