Známkování Juniorů B: S lídrem za 1, proti sousedovi v tabulce za 5

Poslední turnaj rezervy juniorů tentokrát bez trenéra a bodů.

20151220 - Juniori BSváteční atmosféra vzhledem k počasí bušila na dveře jen těm největším optimistům, i přesto se ale Junioři B vydali skrz mlhu a bahno na poslední turnaj v tomto kalendářním roce, který hostila daleká hala v Kunraticích. Hlavním překvapením rána byla pro Pantery absence trenéra a vojevůdce Školky, kterého na poslední chvíli nahradil nezkušený kouč Ondřej Bendík.

V prvním zápase dne, který se hrál netradičně až v 11 hodin dopoledne, jsme vyzvali hegemona celé soutěže, rezervu Chodova, kterou tvoří z valné většiny prvoligoví dorostenci. Jak si mohl náhodný fanoušek přečíst na dveřích, náš soupeř nastřílel za 10 zápasů úctyhodných 122 branek a kdekdo (včetně skeptického kapitána) očekával výprask a ponížení červeně oděných Panterů. Jak je život občas pomíjivý. Chodovský, profesionálně vyhlížející mančaft sice většinu úvodní části držel míček na svých hokejkách, jeho střelba ale většinou ohrožovala především svědomí výborně chytajícího Marka Máčaly („tohle přece nemůžu pustit“), který si dnes vybral zákroky na půl roku dopředu a někteří střílející neměli daleko k postavení se na hlavu. I na druhé straně ale bylo občas veselo, z protiútoků hrozila hlavně první lajna, pokusy Paučka a Filikara ale dokázal soupeřův brankář s velkou dávkou štěstí vytěsnit. Pár desítek vteřin před první sirénou se konečně otevřelo skóre, když na sebe vzal zmatek před brankou Tomáš Pauček a jeho jemná teč procedila míček až za nebohého Marka Máčalu, který mu tento ukázkový vlastenec asi jen tak nezapomene. Druhá část kopírovala vývoj té první, Chodov vytrvale bušil do obrany Panterů, ti ale kromě téměř bezchybné obrany začali vystrkovat nos více na polovinu soupeře a občas pořádně zatopili pod kotlem i usínajícím obráncům modrobílých. Naše aktivita ještě nabrala na obrátkách po dalších dvou gólech v síti Máčaly, Štíbr, Tomeš a Halász ale orazítkovali pouze tyče branky soupeře. Ve třetí třetině vygradovala aktivita červených na maximum a málokdo by z obrazu hry poznal, že se jedná o souboj nejlepšího útoku s jedním z těch nejhorších. Za soupeřovým gólmanem to zvonilo jako na orloji a trenéři Chodova v některých momentech začali do tváře chytat barvu modrých dresů svých svěřenců. I tak ale své šance využíval pouze soupeř a i přes tutové šance (Petr Vobecký a Tomáš Pauček se červenají doteď) zůstalo skóre Panterů na nule. Konečný výsledek 0:5 možná vypadá krutě, celý tým ale podal skvělý výkon a nebýt individuálních chyb a neproměněných šancí, mohli jsme být prvním týmem, který by Chodov obral o body. Zvláštní pochvalu zaslouží gólman Marek Máčala, který se nezalekl věhlasného soupeře, pochytal přes 30 střel a nebýt jeho famózního výkonu, předpovědi o výprasku se beze zbytku vyplnily.

Přestávku mezi zápasy jsme si vyplnili sledováním biatlonu, hokeje a spícího Matyáše Halásze, o kulturní vyžití ve formě Star Dance zkřížené s MS v plavání se nám postaral jeden z hráčů Neveklova, kterého v zápase proti pražskému Olympu ukázkově přehodil přes svojí hlavu brankář pražanů tak, že jeho plachtění věrně připomínalo dobře provedenou šipku. Odborná porota ohodnotila tento výkon plným počtem bodů.

Druhý zápas proti klubu ze severu Středních Čech, FBC Falconu, byl zároveň přímým soubojem o šesté místo v tabulce. O jaký typ zápasu půjde nám ještě před úvodním hvizdem napověděla stavba těl soupeře, která připomínala spíše krajské kolo ligy v MMA. Poměrně rychle jsme se ujali vedení po dorážce Petra Škody, ze špatně obsazené standartky ale soupeř srovnal a dál bušil do naší nesoustředěné obrany a podle stejného návodu zakládal jeden útok za druhým. Začátek druhé třetiny byl jako ze zlého snu. Hráči odmítali jakkoliv komunikovat, běhat a spíše než hra je zajímala diskuze s rozhodčími. To nemohlo skončit jinak, než dalšími dvěma brankami v naší síti, za povšimnutí ale stojí hlavně ta druhá, kterou jeden z modrobíle oděných soupeřů po nedůrazném obsazení tyčky vstřelil oblíbenou „Granlundovou fintou“, tedy zasutím balonku zpoza branky až do sítě. Do třetí třetiny jsme vstoupili staženi na dvě pětky a hře to prospělo – výlety na soupeřovou půlkou začaly být pravidelné a objevilo se i pár střel, všechny ale končily na pozorném brankáři hostí. Zhruba v polovině poslední části se z naší hry začala stávat spíše smutná groteska, kterou podpořily dvě po sobě jdoucí nesmyslná vyloučení za špatné střídání, ve kterých jsme sice neinkasovali, ale ztratili jsme drahocenný čas, který nám pak chyběl v závěru. Potvrzením zmaru a smutnou tečkou za zápasem se stala standartní situace v posledních vteřinách hry, kdy trenér odvolal gólmana, místo šesti hráčů na hřišti ale po ploše zmateně pobíhali hráči čtyři a rozehráli tak nesmyslně, že by se za to styděla i přípravka. Zápas skončil 1:3, objektivně byl soupeř lepší ve všech ohledech a my mohli podruhé během dne poděkovat Marku Máčalovi za kvalitní výkon.

Slovo trenéra: V prvním zápase jsme nastoupili proti tabulkově silnějšímu soupeři, kterého jsme nepustili do vyložených šancí. Chodov velice dobře napadal naší rozehrávku, což nám dělalo největší problémy, a darovali jsme mu tak 3 branky. Jinak víceméně kluci plnili to, co jsme si řekli, jen v té útočné fázi chybělo i trochu toho štěstíčka, protože jsme nastřelili asi 5x tyč. Zlomová byla druhá půlka druhé třetiny a první půlka třetí, kde jsme se v podstatě nedostali k soupeři na půlku a jen jsme bránili. Ale vzhledem k tomu, co soupeř v této lize předvádí, a k našemu výkonu, jsem s výsledkem spokojen.

Ve druhém zápase jsme po vyrovnané první třetině úplně propadli v té druhé. V začátku třetí třetiny jsme navázali na bojovnost z prvního zápasu a hodně jsme se tlačili dopředu a měli jsme víc ze hry, bohužel pak přišlo 2x za sebou vyloučení za hru v 6ti. Čtyřminutové oslabení jsme sice ubránili, ale síly na závěrečné minuty už nebyly. Nebýt prospané druhé třetiny tak věřím, že bychom z Kunratic s prázdnou neodjížděli.

Ondra Bendík

Slovo kapitána: Věděli jsme hodně dlouho dopředu, že jestli nechceme dostat větrák jako hráči Neveklova (0:24), tak budeme po 10 zápasech muset začít alespoň trochu kombinovat a nedej bože si i přihrávat. Naštěstí nás Chodov podcenil (spíš na to kašlal) a hrál asi na 30% toho výkonu, který předváděl v minulých zápasech. Zápas byl nakonec až překvapivě vyrovnaný, 3 z 5-ti gólů jsme si dali sami (špatná rozehrávka, nepokrytí nabíhajícího hráče apod.), zbytek byly nebránitelné akce (třetí gól z nějakých 15 metrů o břevno). Celkově můžeme být se zápasem spokojení, Chodovu jsme byli důstojným soupeřem a kdybychom místo tyček raději trefovali vnitřek zařízení, mohli jsme být slavní.

Proti Falconu jsme si několikrát řekli, že je nesmíme podcenit a musíme hrát stejně jako první zápas. Za ty dvě hodiny jsme ale asi zapomněli běhat, nahrávat, rozehrávat a kombinovat, protože soupeř byl lepší úplně ve všem. Sice jsme na začátku vedli, rychle ale bylo srovnáno a naše výlety na útočnou polovinu byly raritou. Zápas nám definitivně prohrála druhá třetina, kde jsme si během chvíle nechali dát dva hloupé a zbytečné góly a ani třetí třetina, kde jsme konečně začali hrát svojí hru, nás nezachránila. Bohužel to po zápase s Berounem (1. kolo, 0:2) byl náš asi nejhorší výkon a rozhodně máme do příštích zápasů na čem pracovat. Zároveň se omlouváme trpělivým fanouškům, kteří se na tuhle hrůzu přijeli podívat až do Kunratic a slibujeme, že příště to bude lepší.

Pozitivně překvapila hlavně druhá lajna složená z dorostenců, z nichž někteří byli na juniorské lize poprvé. Nebála se podržet balon a rozehrávat v klidu, což na rozdíl od hurá stylu lajny první přinášelo vyložené šance. Bohužel, někteří jednotlivci by měli zvážit, jestli vůbec na juniory chtějí jezdit, když tam poté během zápasu řeší úplně něco jiného. Velkou premiéru také zažil v Panthers dosud nevyzkoušený pokřik, který když se vypiluje k dokonalosti, tak bude rozhodně stát za to :-)

Paučis

Zároveň také chceme poděkovat všem rodičům, příbuzným i ostatním fanouškům za trpělivost a podporu, kterou se budeme snažit v příštím kalendářním roce bohatě splatit a přejeme veselé Vánoce, klidné prožití svátků a co nejlepší vstup do roku 2016! Vaši Junioři B.

Zajímavosti:
Druhé vyloučení za hru v šesti přišlo několik sekund po skončení trestu prvního.
Tomáš Pauček během posledních dvou turnajů vstřelil už druhý vlastní gól!
Pro Ondřeje Bendíka to byla první zkušenost s vedením týmu.

FbC Panthers – Florbal Chodov B 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
FbC Panthers – Floorball Club Falcon 1:3 (1:1, 0:2, 0:0) B: Petr Škoda