Vánoční tragédie málem dorazila do Radlic!

IMGP0163Nováček sezóny a tedy z jihlavské dvojice papírově slabší tým překvapivě dominoval první polovině zápasu. Trenér A týmu Lukáš Jenšík z výkonu jeho svěřenkyň jako chameleon postupně zbarvoval svou pleť do barvy svého rudého klubového trička. Náš výkon byl tragický a místy dokonce trapný. Všem nám bylo líto mohutné vánoční návštěvy, která dorazila do našeho domovského stánku. Smutný výkon potvrdila Nováková svým faulem. Po první třetině byl stav 0:2 pro naše soupeřky.

Druhá třetina nepřinesla po efektní ani efektivní stránce nic nového. Ubráněné oslabení Slané a nevyužitá přesilovka byla to jediné, co se v druhé části událo.

Trenér Jenšík musel promíchat sestavu, aby oživil hru. Najednou se začalo dařit. Hned po dvanácti sekundách napřáhla svou suchou hokejku Eva Krauskopfová, která po sobotním střeleckém festivalu zapomněla dobít náboje a vsítila kontaktní gól. O 108 sekund později napravila své vyloučení z druhé části Anežka Slaná svým letošním 7. gólem. Šest minut před koncem po kombinaci našich novicek Šmolcnopové a Burdové byl dokončen obrat. Tyto góly převrátily aktivitu a štěstí na naší stranu. Začaly jsme soupeře přehrávat. Na konečný výsledek upravila další novicka v našich řadách – Dominika Holá po asistenci ženy zápasu Kláry Šarochové.

Ženy momentálně mohou v klidu slavit svátky. Budou totiž přezimovat na druhém místě. Na prvním místě se drží Boleslav, která těží z našeho zaváhaní s Budějovicemi v prvním zápase. I když bychom dohnaly zápasové manko, chybí nám stále 1 bod na zmiňovanou Boleslav. Boj o první místo bude tuto sezónu daleko méně jednoznačný, než sezónu minulou. Přejeme hezké svátky a těšíme se na vaší přítomnost a podporu na zápasech v příštím roce.

FbC Panthers – FBŠ Jihlava 4:2 (0:2, 0:0, 4:0) online