Starší žákyně si užily adventní turnaj těžkými soupeři

fotoZbývá pár dní do Štědrého dne, a tedy našim starším žákyním nezbývá nic menšího, než odehrát poslední turnaj v tomto roce.

ELITE PRAHA-Panthers – Tatran Střešovice 1:10
První utkání nás čekal domácí celek ze Střešovic, který byl divácky podpořen v hledišti i složkou Policie ČR. Tempo hry hned od počátku udával soupeř. První půle skončila hrozivým výsledkem 1:7, kdy si jediný čestný úspěch v tomto zápasu připsala Lucka Retová. Po první třetině trenér Rupa naordinoval osobní obranu, která místy fungovala a místy ne. Soupeř tedy navýšil skóre na pověstnou desítku a nadělil nám dříve než Ježíšek. Holky i přes nelichotivé skóre hrály až do konce s hlavou nahoře.

ELITE PRAHA-Panthers – Wizards DDM Praha 10 4:16 (Report pohledem Anny Boháčové)
Na smolný zápas s Tatranem jsme již zapomněly a po krátké pauze jsme nastoupily proti pražským kouzelníkům. Tento soupeř byl pro nás nepředvídatelný, neboť jsme ho již porazily, ale také jsme s ním prohrály. Tím nás ale nezastrašil, a tak jsme se na něj s velkou bojovností a nasazením vrhly. Bohužel pro nás se soupeřovi dařilo daleko lépe jak nám, tudíž zhruba v polovině 1. části Verča Trenklerová lovila z branky již třetí gól. Naštěstí jsme se probraly velice brzo a dokázaly vyrovnat na 3:3. V této době panoval klid na našich holích, vše vypadalo, že to ještě obrátíme a s dávkou štěstí vyhrajeme. No soupeř to viděl jinak než my, použil své čáry a očaroval své hokejky. Po našich chybách jako třeba nehlídání hráček, nedůraz a zbrklost jsme inkasovaly další tři góly a cesta k vítězství se vzdalovala. Stále jsme věřily, že dokážeme opět obrátit a ještě vyhrát, ale naše hra v 2. polovině byla horší a horší. Již v prvních minutách nám dokázaly vyluxovat všechny pavučinky třemi rychlými góly. V Celé druhé polovině jsme zaznamenaly jen jeden čestný úspěch. Po desetiminutovém pekle se výsledek zastavil na konečných 4:16.

ELITE PRAHA-Panthers – FBC Texas DDM Praha 10:8
Díky souhry náhod a losu v základní části se nečekalo na náš poslední zápas, ale začalo se hned naším zápasem o umístění proti Texasu. Holky makaly hned od začátku, ale hra obou týmu byla vyrovnaná. Během zápasu se provinila naše hráčka Šárka Šporová faulem, a tak jsme šly do oslabení, které zvládlo výborně duo Kačka K. + Kačka S. V následující minutě ubránily totiž tlak soupeře a navíc vsítily dva góly! Ovšem Panteří prokletí, kdy se poleví a soupeř převezme otěže, se opět objevilo. Obrat obrázku hry nastal před koncem první půle, kdy se do nekompromisního zakončení dostala Kačka Kubištová a následně i Karyna Gren, pro kterou to byl první zápasový gól a nezůstalo jen u jednoho! (Gratulujeme a zdravíme rodiče! pozn. redakce). Druhé půle byla v daleko bojovnějším duchu. Štěstí se opět obrátilo zády k nám a soupeř dokázal srovnat na 6:6. Nám začalo stoupat sebevědomí díky skvěle chytající Janě Reitmajerové, která nám dávala naději utkání vyhrát. Štěstí se konečně dostalo také na naše čepele a obrat na sebe nenechal dlouho čekat. Rychle po sobě se skóre vystupňovalo na 9:6. Soupeř ale stačil ještě zdramatizovat a zkontaktovat nás na 9:8. Hra jako na houpačce – nahoru dolů. Bylo nutně uklidnit hru, a tak trenér Rupa zavelel na timeout v čase 9:09, který byl využit pro odpočinek a přípravu na tlak soupeřovy branky. Soupeř nás sice ohrozil, ale připravená Jana dala jasně najevo, že je proti a že remízu nechceme. Poslední tečku za utkáním udělala Lucka, která v poslední sekundě zápasu rozvlnila síťku soupeře.

Zajímavost: Premiéru v týmu si odbyly nové tváře. Patří mezi ně Karolína Jankovská. Karyna Gren a Šárka Šporová. Této trojici děkujeme a hodně úspěchů u Panterů!