O adventu také Ženské Áčko

IMGP0043Ženy A, náš elitní tým, se také zapojily do posledního adventu. Kromě napečeného cukroví nadělovaly i srdeční zástavy. Proti jihlavský dvojboj zahájili s FBŠ Jihlava.

Sestava značně oslabená vánočními oslavami a omluvenkami top hráček se dala srovnat s problémy Vladimíra Vůjtka v hokejové reprezentaci. Postrádali jsme hráčky z prvních dvou pětic Lochmannovou a Bedlekovou. Přesto naše hra zdánlivě nebyla ovlivněna. Holky vlítly na protihráčky ve velkém stylu a rekordní počet vánočních diváku (12) adekvátně reagoval. Vystihnutá rozehrávka Jihlavy Šarochovou a následné trefené břevno jakoby předzvěstovalo vysoký počet trefených tyček v tomto zápase. Neproduktivitu děvčat zachránila branka již zmiňované Šarochové pro asistenci Novákové.

Ve druhé třetina málem padla radlická bašta. Pohledný a útočný florbal vyústil v řadu tyček a především v krásný hattrick Evy Krauskopfové, která svým celkovým šestibodovým přídělem dorazila na 7. místo v bodování první ligy. Uklidnění druhé části podpořila také Nováková po housličkách Topičové, především díky výbornému nahození naší gólmanky Casado. Nováková tak slavila již svůj druhý gól v sezóně.

Nástup do poslední třetiny se povedl, Krauskopfová přidala branku do svého kvarteta a po její asistenci na gól Sátrové jakoby se už nemohlo nic stát. Pak přišel nečekaný zkrat našich děvčat. Dostaly čtyři rychlé góly. Naše holky dokázaly reagovat akorát krásným sólem Krauskopfové, která z kvarteta udělala kvinteto. Podle vyjádření trenéra Jenšíka se takovýto zkrat nemusí proti silnějším soupeřům vyplatit a může přijít nečekaná ztráta bodů.

FbC Panthers – FBŠ Jihlava 8:4 (1:0, 4:0, 3:4) online