Muži D poprvé s Gigolem, teda trenérem!

DSCN1394[1]Poslední turnaj v tomto roce přivedl Muže D do Kobylis. Vzhledem k tomu, že časy utkání byly příznivé i pro ty členy populace, pro které je osmá hodina ranní hluboká noc, takže jejich pohyb po hřišti by se dal krásně použít do seriálu The Walking dead, tak se na zápas uráčil přijet také hrající trenér Jan Tůma alias Gigolo, který s sebou přivezl dalších jedenáct spoluhráčů. Nálada byla hned od začátku dobrá, jelikož když máte v šatně Borise (Jan Borák pozn. redakce), tak musíte mít smysl pro humor, nebo hodně silné nervy. Hráčům ji pak ještě zvedlo to, že pánové Filip Mavrov a Ondra Bendíků se zapomněli někde po cestě, a tak první třetinu seděli. Nezapomeňme na chlapce malého vzrůstu, ale velkého srdce Tomáše Valentu alias Školku, který nás přijel podpořit, ačkoliv o významu toho slova v tu chvíli mnoho netušil.

První zápas měl být z kategorie těch lehčích, ale rozhodně jsme nechtěli nic podcenit. Hned první utkání nasměřoval hrající kapitán svůj tým, když pěknou střelou otevřel skóre (za vydatné pomoci teče Martina Baláka, abychom nezapomněli). Soupeř sice záhy vyrovnal a dokonce jsme mu darovali přesilovku (naprosto zbytečné vyloučení spoluhráče Luboše Berky za „kecy“). My jsme pak přidali ještě další dva góly a trochu se tak uklidnili. První třetina tedy víceméně vyrovnaná, ale hru jsme měli pod kontrolou my. Ve druhé třetině se to trochu zlomilo a soupeř nejprve odešel psychicky a poté fyzicky. V této třetině měl dvě přesilovky (za zmínku stojí nájezd písknutý za zápasnický chvat Martina Bajera, který zastavil hrajícího veterána Sparty Javoříka), při nichž jsme jeden gól dostali a jeden gól dali. Třetí třetinu jsme zahráli přesně tak, jak by si asi Lukáš Jenšík představoval třetí třetiny od svých svěřenců v mužském áčku. S klidem, míčkem na hokejce a pěti brankami v síti soupeře.

Druhý zápas nás pak čekal sousední tým tabulky Čáslav, který nás minule vyprovodil výsledkem 8:3. Zápas to byl těžký a byli jsme to my, kdo opět držel otěže a nechal soupeře vždy jenom dotahovat proto, abychom mu vzápětí opět utekli. Stabilní třetiny v poměru 2:1 znamenaly výsledek 6:3 a bojovné a pohledné utkání, kde několikrát také vynikli oba gólmani.

Díky všem za výkony a nasazení. Ukázalo se, že jde krásně hrát na 12 lidí a všichni si zahrají a naopak mají více sil. Velký problém nám nicméně dělá obranná činnost, především pak pokrývání hráčů po ztrátě balonu. Na to se budeme muset zaměřit, pokud chceme aspirovat na nejvyšší příčky.
Momentálně se tedy na tabulku moc hezky kouká (díky lepšímu skóre přezimujeme na prvním místě) nicméně práce nás čeká ještě dost.

FbC Panthers – FBC Hornets Praha 10:3
FbC Panthers – FBC Čáslav 6:3