Derby pro Ženy A opět vítězně, i když těsně

12380560_10201131712412510_159116047_n

V jedenáctém kole 1. ligy žen se Panterky utkaly se soupeřem z kategorie nejtěžších. Výlet na horkou půdu do Plzně, se kterou v loňské sezóně sváděly doslova bitvy o první příčku tabulky (pozn. historika, nakonec první příčka zůstala v rukou našich děvčat), sliboval vyrovnané utkání, pohledný florbal a také napínavou zápletku.

Do zápasu lépe vstoupila domácí Plzeň a celoplošný presink způsoboval obrovské a místy až nevídané problémy naší rozehrávce. Naštěstí pro nás skončily všechny šance, které si soupeřky vypracovaly na naší brankářce Casado, která předvedla výkon hodný nejenom obdivu, ale také nabídky kontraktu z některého extraligového týmu. Holky se postupem času dostávaly více a více do tempa a obraz hry se začal měnit v náš prospěch, což se nám podařilo promítnouti do skóre, když 5 minut před první sirénou zafungovala spolupráce první lajny a po ose Nováková-Lochmannová druhá jmenovaná uklidila balón k levé tyčce.

Po přestávce na hřišti znovu kralovala Plzeň, ale poctivá obrana podpořená bezchybnou Casado nedovolila soupeři stáhnout těsný náskok. Naopak z rychlých kontrů jsme hrozily my a po pohotově rozehrané standardce z rohu hřiště zvýšila stav granátem z poloviny hřiště Burdová (asistence Šmolcnopová). Stav 2:0 byl o poznání pohodlnější, což se projevilo taky na koncentraci našich dam, které po nepřehledném závaru před vlastní brankou nestačily dostoupit dorážející soupeřky, které prostřednictvím zakončující Vostřacké snížily stav na nejnižší možný rozdíl ještě před koncem druhé periody.

Třetí třetina tedy slibovala drama, které však přišlo až nějakých 8 minut před koncem, kdy začal mohutný nátlak Plzně, který však kýžený vyrovnávací gól nepřinesl a tak naše Panterky domácí halu vyloupily a odvezly si všechny tři body. V letošní sezóně je tak stav minisérie Panthers – Plzeň 2:0 pro nás.
Po tomto kole se naše dámy drží na druhé pozici a na první příčku ztrácí 4 body, ale je nutno podotknout, že máme zápas k dobru.

Další zápasy odehrajeme doma 19. a 20. prosince proti Týmům z Jihlavy (začínáme od 17:00) a všechny Vás srdečně zveme nejen na florbalovou podívanou, ale také na ochutnávku cukroví!

FbC Panthers – FBŠ SLAVIA Plzeň 2:1 (0:1, 1:1, 0:0) online