Dorost B v sérii bez porážek!

20151213 Kb Unhošť a PříbramDorostenecká rezerva tentokrát zajížděla na maloměstskou půdu středočeského Stochova, kde se chystala svézt souboj s nedalekou Unhoští a příbramskými Žraloky. První zápas s Unhoští, která okupuje nižší pozice v tabulce, začal naší velmi pohlednou hrou, kdy jsme drželi takřka neustále balon na hokejkách a soupeře pouštěli jen na ojedinělé výlety na naší polovinu. V první třetině jsme unhošťského kluka v bráně ostřelovali takovou salvou, že si musel chvílemi připadat jako při vylodění spojeneckých sil v Normandii. Bohužel pro nás většina nábojů bylo slepých a tak jsme dopravili do sítě za první třetinu pouze jeden. Druhá třetina byla pokračováním našeho tlaku a zběsilého ostřelování, i když soupeř pomalu vystrkoval růžky, tak jsme právě my přidali další dva zásahy do branky soupeře a nic nenasvědčovalo tomu, že se schyluje k dramatu. Naši kluci z nepochopitelných důvodů začali praktikovat mušketýrský styl, který doposud předváděl jen soupeř, a začalo se hrát zbrkle na obě strany. Soupeř ve třetí třetině jednoduše víc chtěl vyhrát, což nám ukázal tím, že ve vyrovnal na konečných 3:3.

Z druhého soupeře už šel respekt před zápasem, protože se šel před úvodním hvizdem rozcvičit s mičudou na místní pažit, což je v této lize málo obvyklý jev a hodili nám tak pomyslnou rukavici, že zápas s nimi nebude procházka růžovým sadem. Naši borci byli poučeni chybami z posledního zápasu, ze kterých musely nejednoho trenéra bolet oči a do zápasu se pustili s jasnou vizí důrazné a jednoduché hry. Ze začátku bylo utkání přetahovaná o skóre, kterou odstartoval soupeř šťastným gólem mezi nohy gólmana Ptáčka. Skóre se na nějakou dobu zastavilo na stavu 2:2 a dále se pokračovalo v leč tvrdé, ale taktické bitvě. Konečně se naši borci osmělili a začali příbramskému gólmanovi posílat pozdravy, které končily až za jeho zády a když už ostřílěný kanonýr Lavička slavil již pátý zásah ve stylu radovánek, jakoby vyhrál první Stanley cup v životě, zdálo se být po zápase. Ovšem soupeř se nevzdával bez boje a dokonce poslední 4 minuty hráli bez gólmana. I když se jim několikrát podařilo snížit, tak my jsme vždy přidali uklidňující pojistky, které zápas dovedly do konečného stavu 7:4 pro naše barvy.

Další turnaj dorostenců kde jsme neokusili hořkost porážky, ale také turnaj kde jsme předvedli dva naprosto odlišně výkony, kdy první z nich asi nebude patřit mezi oblíbenou historku z mládí našich svěřenců.
FbC Panthers B – FBC Unhošť 3:3
FbC Panthers B – FBC Žraloci Příbram 7:4