Ani slavný Future na naše Muže A nestačil

20151213 Ma FutureNedělní podvečer sliboval pořádnou podívanou, protože na radlický pahorek měl dorazil soupeř ze všech nejslavnější, aby vyzval naše borce a ukázal, kdo je tu pánem. I když jim v sobotu nevyšel zápas s Kutnou Horou a prohráli, tak po sérii devíti výher bylo jasné, že nedají nic zadarmo. Naši borci toho naopak chtěli využít, aby se ještě více odpoutali od pelotonu a získali pohodlný náskok.

První část byla relativně klidná a naši mladíci jakoby se snažili jenom držet krok se starými pány a napodobovat jejich účinné a zároveň úsporné pojetí hry, což jim ale moc nešlo a ani trenér s touto parodií nebyl příliš spokojen. Měli jsme několik šancí, které ale zůstaly nevyužity, jediným střelcem byl Lukáš Tomeš, který se nejrychleji zorientoval a nepřestal hrát. Lajdáckým střídáním při úderu Future jsme pak nechali Míšu Soukupa ukázat, že co se v mládí naučíš, ve stáru jako když najdeš.

Druhá třetina začala zajímavou situací, kdy se na středu hřiště střetl Pavel Daněk a hráč Future a oba rozhodčí vylučovali, ale každý jiného hráče, takže se hrálo 4 na 4. Před polovinou zápasu pak vlivem naší nedůslednosti šel soupeř do vedení, které nesmazal ani kapitán David Kolář, když nevyužil nařízené trestné střílení. Z následné přesilovky ale překonal Horňáka Rybka z velkého úhlu a bylo vyrovnáno. Pak začala klíčová část zápasu, kdy už jsme se konečně dostali do optimálního tempa a v kombinaci s přesným zakončením a taky s faktem, že někteří kluci z SSK zřejmě dlouhodobě a systematicky porušovali životosprávu, to znamenalo čtyři slepené góly během pěti minut. Druhou třetinu pak symbolicky orámoval Rybka vyloučením z kategorie těch zbytečnějších, když ve snaze udělat taktický faul soupeře zmečoval i vypnul. Poměr střel v druhé části (17:9) vypovídá ale o všem.

Třetí třetina se pak, přestože by si někdo mohl říct, že je rozhodnutá, vlekla úplně neskutečně. Chvilku po Rybkově návratu z trestné pak David Kolář použil svojí největší florbalovou dovednost (Spartan Race) a gólem na 7:2 vyhnal Horňáka z branky. Hra se pak více stávala výměnou názorů, zbytečných faulů a rozpravami s rozhodčími či dvojičkami hráčů, kteří se snažili sebe navzájem vychovávat, což ale jak známe z našich silnic – nic dobrého většinou nepřináší. Tento emocionálně namíchaný koktejl byl ale jediným receptem borců z Barrandova, jak se ještě do utkání vrátit a dlužno dodat, že jim to šlo opravdu dobře – velmi autenticky dokázali předstírat, že jsou fyzicky i emočně na dně a ukolébat tím naše borce a vzápětí v duchu hesla „Vítězství nebo smrt“ pomalu ukrajovat náš bohatý náskok. Ten jsme v 53. minutě navýšili na 9:4 a v této souvislosti pak zajímavý trest pak dostal v poslední desetiminutovce Vojtíšek, protože dostal trest dvě minuty vyloučením, plus dvě minuty, kdy probíhala probační a mediační služba od rozhodčího, což je výborný nápad, ale bylo by potřeba, aby utkání řídili tři sudí, aby se mohlo pokračovat ve hře. Future pak ještě při hře bez brankáře korigoval na 9:6 a 9:7 a následně do prázdné branky Pavel Turianský zaokrouhlil na 10:7.

Utkání bylo na první pohled jednodušší než to sobotní, ale naši hráči se utkali se soupeřem, který kvalitou a hlavně zkušeností převyšuje zbytek ligy, což ale sám shazuje přístupem a počtem hráčů. Z hlediska taktiky a individuální techniky to však soupeř z nejsilnějších a umí trestat každou chybu. My ale víme, že jsme chyb udělali zbytečně moc a musíme se z toho poučit a ve zbývajících zápase nejenom že neklopýtnout, ale před rozhodující částí sezony je co nejvíce smazat. Do útoku a chuti dávat góly je to na pochvalu a naštěstí vždy víme, jak moc velký náskok si máme připravit, aby to nakonec stačilo

13. kolo Divize, FbC Panthers – SSK Future 10:7 (1:1, 5:1, 4:5) online

Čeká nás vánoční přestávka, kterou přečkáme na již možná okoukaném prvním místě s náskokem devíti bodů na Wizards a v půlce ledna nás čekají venkovní zápasy s týmy z druhého konce tabulky, Athletics a Nymburk. Děkujeme všem hráčům a divákům za podporu!