Šest bodů pro rezervu žen!

Víkendový turnaj ve Dvoře Králové mohl naznačit na jakém místě v tabulce přečkají naše Ženy B vánoční pauzu a nový rok.

Zeny B - 28.11.První zápas, s tabulkově slabším soupeřem, se pro nás konečně začal dobře vyvíjet už od začátku. Houževnatost soupeře, někdy větší, jak jejich florbalové umění, však stačila k tomu, abychom si nechali zápas zbytečně zdramatizovat a soupeř pomalu dotahoval. Naše holky však nakonec ukázaly i svoji sílu a zápas dotáhly do vítězného konce. Pro diváka musel být tento zápas neatraktivní, už i kvůli nehoráznému počtu neproměněných šancí, především z našich hokejek.

Druhý zápas sliboval techničtějšího soupeře, ale v daleko menším počtu (5+1). I přes důkladnou obranu a hraní v poklidu zezadu se vedení ujal soupeř. Dobývání pevnosti začalo. Delší dobu jsme se trápili a vždy jsme museli myslet na nebezpečné protiútoky, kterými soupeř hrozil. Po přeházení sestavy, což zlepšilo hru dopředu, a po zkrácení intervalů střídání jsme soupeře dostali pod tlak a konečně se začalo skóre vyvíjet v náš prospěch. Nakonec se zastavilo na, dříve zmiňovaném, počtu 5:1.

Holky tak udělaly důležité kroky k tomu, abychom si mohli říci, že v půlce sezóny jsme na postupové příčce. Doufám, že to bude na holky fungovat jako rána bičem na závodního koně při velké pardubické a ve svém úsilí a nasazení nijak nepovolí, naopak přidají a vytrvají ve svém postupném zlepšováním. Opravdu holky, pojďme to vybojovat!!!

FbC Panthers – Žreloci Příbram 3:2
FbC Panthers – FbŠ Bohemians C 5:1