Muže čeká dvojzápas roku, doma vyzvou Kobylisy a Future!

Mečbol o postup. Dvojzápas roku. Víkendová utkání o dvanáct bodů. 12. a 13. kolo Divize mají pro Pantery mnoho přívlastků. Na domácí hale v Radlicích totiž přivítají své největší rivaly v boji o postup do Národní ligy – nepříjemné Kobylisy a bývalý extraligový výběr Future.

gingerKdyby někdo před začátkem sezony řekl některému z Panterů, že po 11 kolech budou mít na kontě plný počet bodů, s přehledem si budou hlídat první místo v tabulce a kromě těsného výsledku s prvoligovým Libercem ani jednou neodejdou ze hřiště poraženi, pravděpodobně by ho dotyčný poslal prvním autobusem vysvětlit tuto teorii trenérovi Jenšíkovi, se kterým by začali společně plánovat taktiku. Tyto nikdy nevyřčené předpovědi se ale do puntíku vyplnily a jako bonus si k tomu výběr z Radlic přidal ještě nejlepší obranu (45 inkasovaných gólů), nejvíce vybojovaných přesilovek (37) a společně s druhým místem v návštěvnosti a střelecké potenci (190, 81 vstřelených gólů) tak dokázali nasbírat za poloviční porci zápasů téměř stejný počet bodů jako v loňské sezoně (letos zatím 33, vloni 39)! Velkou slabinou jak statisticky, tak i herně jsou pro Panthers třetí třetiny, kde často prohospodaří svůj náskok z třetin předchozích a ze zápasů bývá zbytečné (leč pro diváky zábavné) drama. Také jim více svědčí domácí prostředí, neboť i přes venkovní výhry se většinou jednalo o těsné výsledky (s Kobylisy 5:7, s Future 4:7, z ostatních zápasů například s Wizards 4:5 nebo s Vinohrady 8:10), zatímco v nafukovačce na Radlicích (kromě zápasů s Kutnou Horou a Chodovem) své soupeře odsuzují do rolí statických obránců nakreslených na zemi (Nymburk 9:2, Bohemians 11:7). Zatímco s Future mají při pohledu na minulé dvě sezony Panteři vyrovnanou bilanci (po jedné výhře i prohře), proti Kobylisům z možných 12 bodů vybojovali pouhé 4 a mají tak týmu z opačného břehu Vltavy co vracet.

Future na rozdíl od Kobylis prožívá o něco horší sezony něž loni. I tak ale s 95 vstřelenými brankami rozdává svým soupeřům napěchované gólové dárečky, které někdy až nepříjemně připomínají debakl (14:7 s Wizards, 11:5 s Nymburkem). Jejich nejbláznivější letošní zápasy skončily poměrem 12:10, a to v soubojích právě s Kobylisy a také s Athletics. Z jejich 11 odehraných zápasů jen 6 neskončilo pod hranicí deseti vstřelených gólů do sítě soupeře. Kobylisy stejně jako v loňské sezoně okupují čtvrtou pozici (zasvěcenými hanlivě označována jako “Arsenal“ pozice), stejně jako Panteři mají na svém kontě 81 vstřelených gólů a svému sobotnímu soupeři budou chtít vrátit jak porážku z prvního kola Divize, tak i vyřazení z Poháru České pojišťovny. Víkendové dvojkolo bude zároveň malým soubojem tří kanonýrů – Ondřej Kočí z Kobylis má na svém kontě kromě 21 branek také 20 gólových asistencí a v celkovém kanadském bodování je tak na druhém místě, Michal Soukup hájící dres Future zase s 23 brankami vládne tabulce střelců a trojlístek nejlepších zaměřovačů svých týmů uzavírá Pavel Daněk, který se svými 9 góly navazuje na své loňské vítězství v týmovém kanadském bodování.

Jak se povede výběru kolem kapitána Koláře v pravděpodobně nejtěžším víkendu této sezony? Přijďte se podívat na Radlice a podpořte Panthers v cestě do Národní ligy!

12. kolo Divize – SO 12.12.2015 – TJ Radlice
19:30 FbC Panthers – TJ Sokol Kobylisy ONLINE

13. kolo Divize – NE 13.12.2015 – TJ Radlice
15:00 FbC Panthers – SSK Future ONLINE