Starší žákyně v Jenči bez Jenči

20151206_123753Už v brzkých ranních hodinách jsme se sešly v nedaleké Jenči, kde nás čekaly další 3 zápasy letošní sezóny. Šok svým trenérům způsobila děvčata, která nevstoupila do zápasu ospale, jako je jejich zlozvykem, ale svého prvního soupeře jednoznačně přehrála. Proti Chodovu byly holky lepším týmem ve všech herních činnostech, kombinovaly, vyhrávaly osobní souboje, střílely góly, v obranné fázi byly téměř stoprocentní, co nezachytila obrana, lapila dobře chytající brankářka Káťa Strnadová. Góly padaly jako na běžícím pásu, svůj první zásah v kariéře si připsala i Šárka Šporová a přispěla k výhře 10:3.

Kdyby se hrál další zápas hned, možná by holky dalšímu soupeři stačily. Jenže v přestávce mezi zápasy jakoby se vytratila touha hrát florbal a tak Elite-Panthers celou dobu tahalo za kratší konec. Texas byl dřív snad u každého míčku, navíc předváděl v této soutěži nevídaně tvrdou hru, často až za hranicí pravidel, což jim však u rozhodčích zázračně procházelo, a tak si drobné šrámy odneslo hned několik našich hráček. Před druhou částí utkání dostaly holky pokyn k častější střelbě a zvýšenému důrazu. To ale na rozjetý Texas nestačilo. Obě strany přidaly pár branek a zápas skončil 4:10.

Aktivní vstup do třetího zápasu se holkám také nepovedl. Naštěstí hráčky Rudné neměly takovou kvalitu jako Texas, takže byl zápas vyrovnaný. Po dramatickém závěru nakonec vstřelila Káťa Strnadová rozhodující gól a holky se mohly radovat z výhry 5:4. Ještě bych ráda v závěru doplnila, že holky přijel přímo na střídačku podpořit a předat své florbalové zkušenosti i Jirka Krůšek, opora mužského A týmu FbC Panthers.

ELITE-Panthers – Chodov White 10:3

ELITE-Panthers – Fbc Texas 4:10

ELITE-Panthers – TJ Sokol Rudná 5:4