Muži C podruhé prohráli

20151206 Mc Kladno a SlanýJako již tradičně nás při výjezdním turnaji čekalo domácí družstvo – tedy kladenská rezerva, posílená o místní borce a druhý téměř místní klub ze Slaného. K udržení na druhém místě jsme chtěli sehrát vyrovnaný zápas s Kladnem a porazit Slaný. Po pár úpravách v sestavě jsme vyprodukovali dvě řady, starší a mladší a místo se našlo i pro po zranění se vracejícího Petra Kölbla z Áčka.

FbC Panthers C – FBC Kladno C
Šli jsme do vedení z první střely, kdy mladá lajna zahrála ukázkou kombinaci, Kölbl ze středu krásně Hejzlarovi a v duchu myšlenky vingl-nebonic vsítil. To bylo ale z naší strany téměř vše a začátek utkání byl neskutečně ospalý a laxní a dostali jsme celkem tři góly, po chybách tak hloupých, že to sem psát nejde. Druhou třetinu jsme zvládli lépe a začali být aktivnější a do třetí části jsme vstupovali za stavu 3:4 pro soupeře a naše chuť byla velká a dočkali jsme necelých pět minut do konce vyrovnání a stále jsme se hnali za dalším gólem, ale nepadlo to tam. Minutu před koncem pak přišlo vyloučení soupeře a tedy další šance na uloupnutí tří bodů pro naše barvy. Přesilovka ale moc neklapla a my se nepochopitelně dostali pod tlak a naší poslední z mnoha chyb soupeř dvacet sekund před koncem ztrestal a podruhé v sezoně jsme prohráli.

FbC Barracudas Slaný – FbC Panthers C
Druhý zápas měl být s papírově slabším soupeřem z opačného konce tabulky, ale naše aktuální forma a nasazení dávaly vědět, že to nebude lehké. Inu bylo i nebylo. Vedení jsme tentokrát nabídli soupeři my, po nepovedeném výhozu brankáře. Začali jsme ale hrát s lehkostí a tvořivostí a rychle jsme přidali pár závaží na misky vah a když pak ze standardky v úvodu druhé části dával David Ghali ve stylu vingl-nebonic na 1:4, zdálo se, že je po zápase. Ovšem diváci nebyli o drama ošizeni a zejména chybami jsme soupeři ještě několikrát nabídli kontaktní gól a díky tomu se vybudil k lepšímu výkonu a dostal nás pod tlak. O tři body jsme ale nepřišli a výsledek si pohlídali.

Za zmínku stojí kromě jiného ještě hattrick Davida Ghaliho, florbalistu smutné postavy, rozpolcené duše romantika, střídajícího slabší chvilky s těmi, kdy září jak jasná hvězda nad Sibiří, parádní únik Kuby Kurnase (který ovšem proměnil jeden ze dvou) a v obou zápasech životní forma našeho brankáře Honzy Slavaty, protože v obou zápasech pochytal několik jasných gólů. K zamyšlení pak naše hra dozadu a rozehrávka a spousta dalších věcí, o kterých jsme měli čas během zápasu rozjímat a poučit se z nich, protože jinak zápasy nebudeme vyhrávat.

FbC Panthers C – FBC Kladno C 4:5 (1:3, 2:1, 1:1)

FbC Barracudas Slaný – FbC Panthers C 5:7 (1:3, 1:1, 3:3)