Muži B se po slibném začátku propadají tabulkou

20151206 Mb Kubánský Klan a TexasBéčko čekal v brzkých ranních hodinách Kubánský Klan B, který měl zatím pouze dvě výhry a druhý zápas měl být Texasem, který byl dlouho lídrem soutěže. Z původně bohaté sestavy během několika dní odpadli tři hráči a tak si trenéři museli nějak poradit. Abychom udrželi kontakt s čelem tabulky, bylo nutné nějaké ty body uvařit, ukrást či nějak jinak získat.

IBK Kubánský Klan B – FbC Panthers B
Přeskočme výmluvy typu, že bylo ráno a že hala je malá a nebo že rozhodčí nám nepomohli, prostě soupeř aktivní a my jsme neplnili nic z toho, co jsme si řekli a soupeři jsme ke gólům pomohli kupou vlastních chyb, útočníky počínaje a brankářem konče a ještě mu to tak zjednodušili. Pozitivní bylo zapojení trojice juniorů, pro které to byl křest ohněm. Negativní jednoznačně psychika a schopnost reagovat. Pro diváka přetahovaná až do konce a zasloužená remíza s hořkou příchutí.

FbC Panthers B – FBC Texas
První třetina dobrá, i když samozřejmě soupeř začal hrát dříve než jsme si my všimli, že už se hraje. Ale zásluhou Janouška jsme odcházeli do rohu hřiště na poradu po první siréně za stavu 2:1, kdy u prvního gólu prokázal chladnou hlavu a i přes faul a skurmáž dostal míček do branky a druhou trefu poslal po hezké kombinaci v poslední sekundě. Jenomže nám jakoby to stačilo a soupeř nepolevoval, naopak přidával a brzy srovnal. No a na třetí třetinu budou chtít naši borci zapomenout. Vedoucí gól soupeře nás zabrzdil a dva další slepené góly na stav 2:5 byly zlomové, ale ještě by s tím šlo něco dělat nebýt následného dvouminutového a po minutě ještě pětiminutového oslabení! Obě jsme sice zvládli bez inkasovaného gólu (ten jsme dostali až devět sekund po návratu z trestné lavice), ale už nebyl čas a hlavně ani nic moc dalšího, co by bylo třeba k návratu do utkání.

Zápas jsme tedy strašidelně nezvládli jako celek (i když se může zdát, že jsme nezvládli jen třetí třetinu) a je potřeba se zamyslet a vrátit se zpátky na zem a k začátku sezony, kdy jsme hráli uvolněně a zároveň na úrovni, která se s tou současnou nedá srovnat. Všechno nám trvá a nejsme schopni zadřít alespoň trochu jako soupeř. Potvrdilo se to, co bylo znalcům známo již před zápasem, že florbalově to bude na podobné úrovni, ale když soupeř maká dvakrát víc než my, tak si vyhrát zaslouží on a ne my za estetický dojem.

Bod z turnaje znamená další pád tabulkou na bůhví jaké místo, sice máme odehráno méně zápasů než ostatní, ale to také díky Bohu, protože máme alespoň šanci s tím něco udělat. Kdybychom je měli už odehrané takto bídně, tak bychom měli o naději méně.

IBK Kubánský Klan B – FbC Panthers B 6:6 (-:-, -:-, -:-)

FbC Panthers B – FBC Texas 2:6 (2:1, 0:1, 0:4)