Junioři B začali dávat góly a slaví plný počet bodů!

Již od brzkých hodin bylo slyšet dunění basů ze stařičké nafukovačky v Radlicích, které svolávalo všechny příznivce florbalu na další turnaj juniorské rezervy. V druhé adventní neděli naši kluci nastoupili proti mimopražským celkům ze skoro až exotických destinací pro neznalého pražáka, jakými jsou Kolín a Rokycany.

20151206 - Juniori BRokycany nastoupily v sedmi statečných, což se mohlo zdát jako snadné sousto pro naši kompletní patnáctku, obohacenou o áčkové dorostence. Poměrně rychle jsme se dostali do vedení z přesilové hry, kdy zejména kluci z dorostu předvedli něco ze své kuchyně a i dále jsme drželi balonek na holích a tvořili hru. Hoši z Rokycan se pomalu rozehřívali a postupně nám začali předvádět průniky ve stylu „proběhnu to všechno sám a zasunu kotouč“, což se zdálo jako neúčinná taktika, ale za stavu 4:2 pro rokycanské byl čas nebrat tuto taktiku na lehkou váhu. Kluk v bráně Rokycan působil velmi nejistě a jeho styl chytání na mickymouse nikoho neoslnil (později jsme zjistili, že to byl hráč z pole) a to byla také Achillova pata chasníků ze západu. Postupně jsme začali navyšovat počet vyslaných vlaštovek a granátů na jeho svatyni, z nichž leckteré končily až za jeho zády. Ovšem Rokycany s námi stále držely krok a tak musel rozhodnout až deset vteřin před koncem Halász a stanovil tak konečné skóre na 7:6. Za zmínku také stojí hattricky obránců Wolajnyka a Štíbra.

Kolín si vzal do Prahy ještě užší kádr než Rokycany a nastoupil v pouhých pěti hráčích, což zavánělo tím, že bude utkání vypadat jako na exkurzi v betonárce. Tyto předpovědi se potvrdily, když kolínští byli celý zápas zaparkování na vlastním brankovišti a hrozili pouze z brejků. Po dvou rychlých gólech jsme se ujali vedení a vše nasvědčovalo tomu, že jsme našli ten správný recept. Nicméně kluci z Kolína podnikali doslova smrtící brejky, které z 90% končily až za zády mladého Ptáčka. Po několika infarktových okamžicích, kdy jsme chtěli ze zápasu udělat drama a zabrnkat trenérovi na nervy, utkání skončilo po kompletaci hattricku Berana 5:3. Nutno však pochválit také soupeře, který by ve větším počtu určitě nehrál v zápase druhé housle.

Rezervě juniorů se konečně podařilo ukořistit plný počet bodů a úspěšně tak zakončili bodové žně juniorských kategorií o tomto víkendu. 

FbC Panthers B – Sokol Rokycany 7:5 (2:3, 0:1, 5:1)
FbC Panthers B – Pitbulls Kolín 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)