Junioři A doma vyválčili dalších 6 bodů a kralují tabulce!

Další dvě utkání měla na programu třetí liga juniorů, která má za sebou kompletní první část svého programu a tak jsme se utkali opět s týmem z „Králováku“, tou dobou okupujícím druhou pozici se čtyřbodovou ztrátou na mladé Pantery. Druhé utkání byla jakási předehra pro velmi důležitý zápas mužského Áčka příští sobotu, protože i naši junioři se utkali s Kobylisy. Bonusem pro toto kolo bylo také domácí pořadatelství v mrazivých Radlicích.

20151205 - Juniori AFbC Panthers vs. T.B.C. Králův Dvůr

Jak pořadatelské zvyklosti velí, na halu jsme dorazili ve velmi brzkých ranních hodinách a při pohledu na teploměr se nabízela otázka, jestli se dnes bude hrát florbal nebo hokej. Naštěstí se teplota postupem času stále zvedala stejně jako nálada v hale.

První zápas byl vlastně zápasem o 6 bodů, protože v případě výhry bychom soupeři odskočili již na luxusních 7 bodů. Očekával se vyrovnaný zápas, kde budou kralovat podobně jako v prvním klání (2:2) především obrany, opak byl však pravdou. Zápas začal ve velmi vysokém tempu, které se k potěše trenérů dokonce zvyšovalo. Soupeř se velmi brzy ujal vedení, které jsme však dokázali vynulovat a po zúžení sestavy na 2 lajny jsme byli lepším týmem. Nutno podotknout že zápas se nevydařil ani jednomu z gólmanů a jazýčkem na misce vah byla proto střelecká potence, která nakonec rozhodla v naše těsné vítězství.

FbC Panthers vs. TJ Sokol Kobylisy

Druhé utkání bylo přesným opakem toho prvního. Gólů poskrovnu, obrana soupeře tvořila neprostupný val na své polovině a my se snažili najít skulinku v obranné falanze Kobylis. Podařilo se nám to nakonec hned třikrát a k dalšímu vítězství to nakonec stačilo. Kluci zaslouží pochvalu za disciplinovanost a také za trpělivost, neboť jak aktivně hrající tuší, hrát „do plných“ není nikdy legrace.

V obou zápasech nás drželi skvělí fanoušci z řad rodičů, partnerek a také spoluhráčů z B-týmu, kterým těmto děkujeme a doufáme, že zítra naše šestibodové tažení napodobí.

Co se pořádání týče, vše proběhlo bez větších komplikací, za což klukům děkujeme.

Závěrem je na čase se poohlédnout za dosavadním tažením juniorského áčka. Po deseti odehraných zápasech vedeme tabulku s náskokem sedmi bodů a podobně jako mužské áčko jsme zatím nepoznali hořkost porážky, ač jedna bodová ztráta v podobě zmiňované remízy se urodila. Pokud kluci neusnou na vavřínech, dá se již reálně vyhlásit útok na postup do druhé ligy a tímto tedy vyhlašujeme toto sezónním cílem číslo 1!

FbC Panthers – T.B.C. Králův Dvůr 11:8
FbC Panthers – TJ Sokol Kobylisy 3:1