Muži A vyhráli nad Bohemkou B

20151128 Ma BohemkaV sobotu naše Áčko čekal tradiční a známý soupeř, kluci z béčka Bohemky. Už ani nevíme pokolikáté, ale je to prostě tým ze staré party, plný ostřílených a hlavně nestárnoucích hochů. I když už i jejich sestava řídne a tak jsou doplňováni mladšími hráči.

Oba týmy tedy velmi dobře věděli, co od druhého mají očekávat. A asi kdybyste se zeptali zelenobílých, na prvním místě by řekli „tvrdost“. Ostatně proč ne. Dlužno ale dodat, že i klokani dokáží a umí zahrát tvrdou muziku a tento zápas toho byl příkladem a místy to byl spíš boj.

První střela na branku znamenala vedení soupeře a varovný prst pro domácí, kteří rychle odpověděli z hole Daňka (v utkání 3+0). Následně se nechal Lubenský trochu udělat a vše doháněl faulem, následoval nájezd, kterého se ujal Filip Musil, ale strašidelně ho zahodil. Dvakrát pak pykali za přestupek hosté, ale nic z toho, ale i tak náš tým potvrdil bilanci dobrých prvních třetin, kdy do první sirény nasázel ještě tři góly uklidnil tak fanoušky vedením 4:1.

Druhá třetina pak znamenala více šancí pro klokany, ale nic z toho a když pak v půlce zápasu, poté, co Michal Křenek potřetí v zápase usedl na trestnou lavici, dal gól Jirka Ptáčník (asi po šesti letech) tahem z poloviny hřiště na 7:2, začali se domácí fanoušci v nestoudné pýše doslova opíjet pocitem snadného vítězství, až pobláznili naše, do té doby soustředěné hráče.  Za zmínku stojí nejdrzejší akce sezony, kdy si Lubenský počkal, než ho v pozici posledního naženou dva klokani mezi sebe, načež si je oba díky efektnímu prohození nechal koukat na záda. Co následovalo? Přesilovka. Druhá, takže do tří. Dva slepené góly Bohemky a 7:4. Krásná kombinace v poslední vteřině pak upevnění vedení na 8:4.

Veverova nebo-li třetí třetina začala dvěma slepenými góly našeho ryšavého štírka a vedení 10:4 způsobilo, že někteří fanoušci začali dělat téměř ostudu no a naši hráči k tomu také neměli daleko, začala série nepřesností a hlavně faulů, kterými jsme klokany pobízeli k návratu do hry a i když možná trochu nemohli, tak jim to nedalo a ještě přitáhli na 10:7, až jejich nadějem musel utnout mladík Pokorný a gólový účet se už sedm minut před koncem uzavřel, viděli jsme ale parádní hru 3 proti 3.

Celkově tedy vyrovnané utkání, kdy nám soupeř ukázal, že umí a že ví, jak na to. My jsme mu ale ukázali větší hlavně chuť po vítězství no a pak taky jsme byli často rychlejší a silnější. Pokud bychom ale byli efektivní jako on, proměnili bychom více šancí a zápas by vypadal jako zbytečný. Dobrá prověrka a po dlouhé době zápas dobře zvládnutý v hlavě a v komunikaci s rozhodčími.

FbC Panthers – FbŠ Bohemians B 11:7 (4:1, 4:3, 3:3) online