I po náročném víkendu Muži A stoprocentní

20151015 Ma SKV BV devátém kole nás přivítala vinohradská sokolovna a šikovní členové jejich jednoty. Zápas byl mimořádný pro Jirku Krůška, který nastoupil poprvé v životě proti „svým“, a sliboval vyrovnané klání plné florbalové parády a když se halou začala šířit informace, že se přijde podívat i sám Míra Hladík a rodiče Romana Školníka, bylo na čase jít hrát.

Začalo se ve slušném tempu a Vinohrady byly aktivnější a lépe střílely a dvakrát šly do vedení. To se nám ale podařilo smazat a v druhé půlce první části jsme pak prožili snové tři minuty, kdy jsme soupeři nasázeli tři góly a ještě jeden přidali šatny z přesilové hry. Prostě se dařilo a nevadilo nám ani, že poměr volných úderů byl značně ve prospěch soupeře. Stav 2:6 a tloušťka deky, která tím na sokoly padla, dala hráčům částečně důvod k polevení, dobré náladě a někteří si pak skoro i stěžovali, že si chtěli pořádně zahrát a zažít nějaké dobrodružství a soupeř jim to takto zkazil.

Podařilo se nám ale alespoň částečně navázat a brzy zvýšit na 2:7. Skoro v polovině utkání pak přišel oprávněný nájezd pro Vinohrady, se kterým jeho exekutor naložil prachbídně a následné oslabení jsme ubránili, ne tak už to následující, takže 3:7 a o chvíli později jsme dostali možnost nájezdu také my. V mozcích trenérů, zaslepených opojnou vidinou hotového vítězství, se zrodil nápad, vybrat Jardu Janouška, který rovněž prachbídně. Gólu na 3:8 jsme se ale dočkali vzápětí a naše polevení dokázali domácí velmi slušně využít – ještě do konce druhé třetiny se jim vešly dvě trefy, ale právě jenom dvě, aby naše ukolíbané borce příliš neprobudili.

Třetí třetina pak byla už divokou a nervózní pasáží plnou nejenom gólů, ale mnoha chyb, faulů, zbytečných, oprávněných i zcela nepochopitelných vyloučení, což bohužel velmi ovlivnilo kvalitu zápasu. Znovu jsme po dlouhé době pocítili, jaké to je, když se rozhodčím úplně nepovede zápas (o to více bychom si ale měli vážit těch zápasů, kdy se jim to povede a vážit si toho, že takových přibývá) a jaké to je, když rozhodčí podlehnou mýtu o tom, že je správné naše hráče trestat přísněji, než soupeře.

Bylo to tedy jako na houpačce, úvodní gól patřil nám (5:9), pak už jen dotahoval soupeř létaly tresty, z těch kontroverzních vzpomeňme na Daněkovo nadzvednutí hokejky na polovině hřiště a vyloučení Romana Školníka, který se ohýbal pro hokejku, která mu v souboji spadla a hráč soupeře do něj přitom narazil. No a nervozita se pomalu vkrádala na hokejky některých hráčů. Zmínit je třeba v tomto i situaci, kdy Matěj Lubenský nahrával rozhodčímu, který toto odmítl a míčku se zmocnil soupeř a úplně se to nehodilo, protože to byl zrovna gól na 8:9 nějakých devět minut do sirény a vidina následujících minut nebyla příliš komfortní. Podobně jako v pohádkách se ale všechno zlé nakonec a na poslední chvíli obrátilo v dobré, konkrétně dvě minuty před koncem sudí vyloučili vinohradského kluka za zákrok, který z našeho pohledu (a že to bylo tedy úplně u střídačky) vypadal jako nejčistší z celého zápasu a tento názor sdílel i soupeř a to velice vehementně a tedy šli do tří zápas se nám tak podařilo pohodlně dohrát a zakončit kulatou desítkou.

Zatím zřejmě nejtěžší zápas nás prověřil po mnoha stránkách a věříme a už víme, že další budou přibývat.

9. kolo Divize, TJ Sokol Královské Vinohrady B – FbC Panthers 8:10 (2:5, 3:2, 3:2) online