Těsná výhra nad Wizards

20151114 Ma WizardsV sobotu večer čekal naše borce známý soupeř, totiž šikovní a hubení kluci v nezaměnitelných oranžových dresech. Všichni si uvědomovali, že to bude kvalitní a náročný zápas, což trochu pomohlo předzápasové koncentraci a trenéři tak nemuseli mít při sledování rozcvičky přehnané obavy.

Zápas se začal vyvíjet dobře pro naše barvy, nejdříve v sedmé minutě po ukázkové kombinaci, kdy po nahrávce přes šířku hřiště hokejovým způsobem skóroval Lubenský a následně si pochvalu naopak ryze florbalovým způsobem vynutil Daněk. Soupeř ale brzo střelo na bližší tyč snížil a do přestávky ještě podobným způsobem vyrovnal. Mnoho šancí ale v první třetině zůstalo nevyužito a to zejména na naší straně, kdy jsme hráli zbytečně složitě a ve finále přestřelovali branku, kterou hájil i na poměry Prahy 10, hubený brankář.

To se nám pak málem stalo osudným, protože tuto jakousi herní převahu kluci z Wizards pak ve zbylé části zápasu smazali a to zejména nasazením a důraznou hrou na hranici možností (a někdy i nás samotných) a byl to boj do poslední minuty. Druhou třetinu jsme sice zahájili výstavní akcí podobné té první, akorát byl na jejím konci Turianský. Soupeř ale opět srovnal krok a potvrdil střeleckou kvalitu ránou, která rozezvonila snad všechny tyčky branky, letěla ven a pozorným rozhodčím však neuniklo, že to byla i tyčka vnitřní. Následovala dvě vyloučení domácích, ale přesilovky nám tedy moc nevyšly… podobně jako při hře v pěti nám chyběl pohyb útočníků, který by obráncům usnadňoval rozehrávku a jednoduchost v zakončení či vůbec schopnost rychle založit protiútok.

Třetí třetina slibovala tedy slušnou podívanou. Naši borci zlepšili hru, začali se více tlačit do zakončení, jak je o to trenéři nejdříve žádali a následně i prosili, jenomže mladík, střežící branku DDM, byl proti a přestože v první třetině to vypadalo, že má jenom štěstí, tak nyní předvedl několik výborných zákroků, což znamenalo průběžný stav 3:3. Změnily to až dva slepené góly našich hubeňourů v polovině třetiny, kdy nejprve Krůšek vymotal přes drobné fauly míček z úhlu na střed, brankář vyrazil a Turianský pohotově uklidil no a následně Tomeš vystihl rozehrávku soupeře na půlce a užil si samostatný nájezd, který i pod tlakem bravurně proměnil. To se najednou hrálo lépe, sebevědomí bylo zpět, což se ale bohužel neprojevilo na další přesilové hře, ve které jsme si dvakrát koledovali o gól. Full-press Wizardů byl kvalitní, ale na naše borce málo účinný, s genialitou sobě vlastní si s napadáním dokázali poradit a když už nás soupeř zamkl, tak jsme vždy dokázali jeho esa pokrýt, ať vědomě či nevědomě. Už čtyři a půl minuty před koncem jsme čelili power-play soupeře, ve které jsme z části poctivě a trpělivě, ale z části s nervozitou a s pomocí soupeřových nepřesností, obdrželi jen jeden gól a tak nad kvalitním soupeřem vítězíme nejtěsnějším rozdílem.

8. kolo Divize, Wizards DDM Praha 10 – FbC Panthers 4:5 (2:2, 1:1, 1:2) online

V neděli nás pak čeká souboj s rezervou Vinohrad a to již v 14 hod na jejich hřišti!