Brankové hody a zasloužená remíza

20151115 Mc Florbal Praha a VysočanyCéčko v brzkých ranních hodinách čekal soupeř s názvem Florbal Praha a hned ob zápase zkušení křečci z Vysočan. Sestava byla složena jen tak tak z kluků, co byli k dispozici a šli jsme napravovat minulé selhání.

FbC Panthers C – Florbal Praha
Začali jsme výborně, už ve třetí minutě zásluhou staré lajny to bylo 2:0 a hrálo se s lehkostí a šarmem, přestože úvodní minuty vypadaly, že hala klouže tak, jako minule Béčku na Radlicích, byli jsme to my, kdo si s tím lépe poradil, a když jsme pak v prostřední části navýšili vedení na suverénních 6:0, nebylo o vítězi zápasu pochyb a demoralizovaný soupeř se na nic nezmohl. Na jeho obranu je třeba dodat, že nám tam padalo naprosto všechno a jim naopak vůbec nic a v takové situaci se těžko prapor pluku drží nahoře. Ve třetí třetině jsme přidali další dvě branky a za zmínku stojí hattrick Kuby Kurnase, ale jen ten, kdo tam byl, tak ví, jaké to byly góly – některé by i slavná Barcelona mohla závidět. Výstavní byl i únik Davida Ghaliho, nováček Filip Cajthaml zaznamenal jeden gól a tři asistence. 100% úspěšnost střelby pak zaznamenal Tomáš Valenta, který proměnil všechny své střelecké pokusy v gól – celkem jeden.

FBC Hamsters Vysočany – FbC Panthers C
Druhý zápas měl být o něčem jiném – známý a velice zkušený tým Vysočan (kde nyní hraje mimo jiné jeden ze zakládajících členů klubu Martin Uchytil) my starší dobře známe a víme, že kluci si to umí dát. Jejich klíčové schopnosti jsme ale dokázali vynulovat a hrál se tak vyrovnaný zápas, kdy jsme měli jasnou převahu v držení míče, což je klasika, za kterou si toho moc nekoupíš, ale měli jsme i šance, které jsme nevyužili ideálně. Každopádně brzy jsme šli do vedení zásluhou Rudolfa a Girla, což nás možná trochu uspokojilo. Brzy po přestávce soupeř vyrovnal a v sedmé minutě se zbytečně nechal vyprovokovat náš Michael Rudolf a po neodpískaném faul soupeře vzal spravedlnost do vlastních rukou. Přesilovku Vysočany využily k vedoucímu gólu a v tu chvíli padl na naše zejména mladší hráče nepochopitelný stín nervozity a začali jsme hrát zbrkle a zároveň bez pohybu. S pomocí Boží jsme pak do přestávky vyrovnali, když střela z první Davidovi Hejzlarovi nesedla a točený balon se snášel do vápna a o hřbet někoho z bránících křečků se svezl do branky. Třetí třetina pak byla byla už nervózní z obou stran, přibylo pár zákroků, které rozhodčí něvěděli, jak posoudit, každopádně pořád jsme se snažili tvořit a soupeř zavářet z protiútoků. Vedení pro naše barvy zařídil Jirka Vávra po přesném pasu od Davida Hejzlara, ale o pár minut později proměnil nahozený balon v gól soupeř a ani závěrečné manévry, standardky a time-outy už k dalšímu gólu nevedly. Remíza zasloužená, ale víme sami dobře, že jsme měli nějaké rezervy, které kdybychom využili, tak bychom vytěžili všechny body. Pozitivní ale je, že jsme odehráli zápas bez vyložené chyby v obraně či rozehrávce.

FbC Panthers C – Florbal Praha 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)
FBC Hamsters Vysočany – FbC Panthers C 3:3 (0:1, 2:1, 1:1)