Muži D s bilancí jedné výhry a jedné prohry drží druhou příčku

Mužské Déčko v sobotu čekaly odpolední zápasy opět v Berouně. V zápasech proti FBC Čáslav a Sokolu Benátky B chlapci vybojovali 3 body za prohru a výhru a po šesti odehraných zápasech drží s jednobodovým náskokem druhou příčku.

20151107 - Muzi DPrvním soupeřem Panterů byla silově a rychlostně dobře vybavená Čáslav. Na jejich důslednou obranu, rychlý přechod do útoku a jednoduchou koncovku jsme za celý zápas nenašli recept a soupeř si i přes náš povedený vstup do první třetiny celý zápas hlídal svůj náskok. Skóre 3:8 plně odpovídá předvedené hře a hlavně 8 obdržených branek, kdy si popel na hlavu sypali jak obránci, tak náš brankář, bylo velkým vykřičníkem pro další zápas.

Do druhého zápasu jsme vstoupili v pozměněné sestavě a jasným cílem – vyhrát! Do zápasu jsme opět vstoupili lépe, soupeře drželi v bezpečné vzdálenosti a sami ze čtvrté tutovky konečně otevřeli skóre zápasu. První třetina více gólů nenabídla, diváci ale viděli pěkný a rychlý florbal, přesné kombinace a trestuhodnou zoufalost v zakončení obou týmů. Nástup do druhé třetiny se povedl oběma týmům. Benátky 20 sekund po buly vyrovnaly, ovšem Panteři si po dalších 20 sekundách hry vzali vedení zpět a za další minutu ještě zvyšovali na 3:1. Hra se stále nijak neměnila a naši zkušenější borci se začali obávat a naší fyzickou výdrž hlavně na konci zápasu. Nic takového se ale nekonalo a i když jsme vždy nechali soupeře přiblížit na rozdíl jedné branky, tak včasná odpověď našich útočníků znamenala zaslouženou výhru 8:5. Nutno říci, že brankový příděl mohl být ještě vyšší, nebýt obrovského množství spálených šancí a 4 (!!!) trefených břeven.

FbC Panthers D – FBC Čáslav 3:8
FbC Panthers D – Sokol Benátky B 8:5